2021-11-29 16:59:26

Lodos hava trafiğini vurdu: Uçaklar başka havalimanlarına yönlendirildi

İstanbul'da etkili olan lodos uçakların inişlerini de engelledi. Türk Hava Yollarının (THY) 6 uçağı başka havalimanlarına yönlendirildi.

Lodos hava trafiğini vurdu: Uçaklar başka havalimanlarına yönlendirildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul şiddetli lodosun etkisi altına girdi. Birçok yerde çatılar uçtu, büyük yapılar devrildi. Öte yandan uçuşlar da şiddetli lodostan nasibini aldı. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapamayan ve pisti pas geçerek havada tur atmak zorunda kalan THY'nin 6 uçağı, başka havalimanlarına gönderildi.

THY'nin Newyork, Varşova, Budapeşte, Malta ve İzmir'den İstanbul Havalimanı'na seferini yapan uçakları, Ankara Esenboğa Havalimanı'na yönlendirilirken, Amasya-İstanbul seferini yapan uçak ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kaldı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'İstanbul'da etkisini gösteren olumsuz hava koşulları (limit dışı rüzgar) nedeniyle uçuş operasyonlarımızda aksaklıklar yaşanmaktadır. Durumun bugün ve yarın aralıklarla devam etmesi beklenmektedir. Değerli misafirlerimizin bilgisine sunarız' ifadelerini kullandı.

Etiketler