Tarih : 19.06.2021 - 10:37 Yorum : 0

Mardin ve Van'da iki araçta patlayıcı ele geçirildi

İçişleri Bakanı Soylu, 17 Haziran'da Van'da durdurulan araçta C-4 patlayıcı ile hazırlanan düzenek, dün Nusaybin'de bir araçta 1.6 kg plastik patlayıcı ele geçirildiğini bildirdi.

Mardin ve Van'da iki araçta patlayıcı ele geçirildi

POLSAN Olağan Genel Kurulu'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 17 Haziran’da Van Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmada; 3 kişinin bulunduğu aracın durdurulduğunu, yapılan arama sonucunda, C-4 patlayıcı madde ve hoparlör içerisine yerleştirilmiş, mıknatıslı bomba düzeneği ile kumandası ele geçirildiğini açıkladı.

Devam eden çalışmalarda ise araçta bulunan bir şahısla irtibatlı olan ve patlayıcıdan haberdar olduğu değerlendirilen bir kişi daha gözaltına alındı.

Bakan Soylu: Dağdaki terörist sayısı tarihinde ilk defa 250'nin altına indi Bakan Soylu: Dağdaki terörist sayısı tarihinde ilk defa 250'nin altına indi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Dağdaki terörist sayısı tarihinde ilk defa 250'nin altına indi.

İçişleri Bakanı Soylu: PKK'yı bu nesil bitirecek "PKK'yı bu nesil bitirecek" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Sahada etkili sonuçlar alıyoruz. Bu nesil inşallah PKK'yı etkisizleştirip tarihe geçecek" dedi

Etiketler : Bakan Soylu
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber