• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98026
 • down
  USD
  5.8323
 • down
  EURO
  6.4923
 • down
  GBP
  7.5315
 • down
  Altın
  278.987
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 26.01.2014 - 21:15 Yorum : 0

MHP'ye kanlı saldırı, İşte ilk açıklama

MHP Esenyurt seçim bürosuna düzenlenen silahlı saldırıda Cengiz Akyıldız, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

MHP'ye kanlı saldırı, İşte ilk açıklama

MHP'nin Esenyurt'ta açtığı seçim irtibat bürosuna, MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar'ın ziyareti sırasında ateş açıldı. Saldırıda 7 kişi yaralandı. Yaralılardan, partinin basın danışmanı Cengiz Akyıldız, kaldırıldığı  Esenyurt Devlet hastanesi'nde hayatını kaybetti.Celal Adan: Kabinden vuruldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Celal Adan yaşananlarla ilgili şunları söyledi: "Orada PKK'lılar var. Seçim irtibat bürosu açılırken tahrikler oluyor. Elleri silahlı, taşlı, bıçaklı bir grup. Sonra gelip ateş açıyorlar. Cengiz Akyıldız kalbinin üstünden tek kurşunla vuruluyor." Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan Esenyurt'taki MHP Seçim irtibat bürosu önündeki saldırı sonrası DHA'ya konuştu. Başkan, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak itidalli davranmaya çalışıyoruz. Ama emniyetin bu kadar kalabalık bir grupla, MHP'ye yapılan bir saldırıyı bir gün içerisinde çözmesi gerekir. Şu ana kadar bile bir sürü şeyin çözülmüş olması gerekirdi. Aradan 3 saatten fazla bir zaman geçmiştir. Acil olarak bu konuda emniyetin hassasiyet göstermesi çünkü iki tane yaralımız silahla , 4 tanesi bıçak ve taşla yaralanmıştır. Bir tanesinin durumu son derece ağırdır. Sorumluluğumuz gereği bütün arkadaşlarımıza itidali tavsiye ediyoruz" diye konuştu. MHP’nin Esenyurt’taki seçim irtibat ofisinin açılışında, MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar’ın ziyareti sırasında ateş açıldı. Bir grubun taşlı, silahlı ve sopalı saldırısında partinin basın danışmanı Cengiz Akyıldız ile 5 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan Cengiz Akyıldız tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Acı olayın ardından,  Yusufiyeli olarak tanınan Akyıldız için sosyal medyada da çok sayıda mesaj atıldı, Akyıldız'a dua istendi, saldırıya büyük tepki gösterildi. Ülkücü camianın sevdiği isimlerden olan Akyıldız'ın vefat ettiği saldırı sonrası açıklama yapan MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, şunları söyledi: Bu hadisenin bir an önce çözülmesi, faillerinin yakalanması, bunu organize edenlerin ortaya çıkarılması hükümetin birinci derecede sorumluluğudur.”
SALDIRIYI GENİŞ BİR GRUP OLARAK YAPTILAR
MHP olarak meşru ve demokratik çizgide mücadelelerini devam ettirdiklerini ifade eden Adan, “6 yaralımız var. Silahla, bıçakla yaralımız var. Dolayısıyla bu saldırıyı yapanlar geniş bir grup olarak yapmışlardır. Faillerin yakalanmaması noktasında hükümetin göstereceği anlayışsızlığı kabullenmemiz mümkün değildir.” diye konuştu. Saldıranların kim olduğu şeklindeki soruya Adan, “Failler ortada, onları hükümet açıklasın.” cevabını verdi.
BAŞKAN ADAYIMIZ KONUŞURKEN
Adan, “Büyükşehir Belediye başkan adayımız konuşurken bu organizasyonu MHP camiasına, Türk milletine karşı bir organizasyon içerisinde olan silahlı eylem grupları silahla müdahale etmişlerdir. Çok ağır yaralımız var.” diye belirtti.
TWİTTER'DA TEPKİ YAĞDI
Yaşanan saldırı ve Cengiz Akyıldız'ın vefat haberinin ardından twitter'da da büyük üzüntü vardı. 'CengizAkyıldıziçinDuaVakti' hastag'i açıldı. İşte bazı yorumlar...
Yürekler kan ağlıyor bugün.Ruhun şad olsun Cengiz abim..CengizAkyıldız İçinDuaVakti
Dünyada bir eksik, Cennette bir fazlayız.
CengizAkyıldız İçinDuaVakti
CengizAkyıldız İçinDuaVakti
Yakınlarının ve Ülkücü Camia'nın başı sağolsun...
Nur içinde yatasın..
CengizAkyıldız İçinDuaVakti
Tüm MHP camiasının başı sağolsun CengizAkyıldız İçinDuaVakti
CengizAkyıldız İçinDuaVakti malesef abimiz şehit oldu.. Mekanı cennet olsun. Önemli olan kısım provakasyona alet olmamak.
Sabır sınanıyor..

YAŞAM ÜNİTESİ KABLOSU ÇIKTI
Bu sırada MHP'li grup yaralıyı görmek için ambulansa akın etti. Yaşanan kargaşada yaralı için hayati önem taşıyan yaşam ünitesinin bir kablosunun çıktığı iddia edildi. Bir terslik olduğunu fark eden sağlık görevlileri, yaralıya ambulans içinde kalp masajı yaptı. Yaralı, daha sonra tekrar hastaneye sokuldu. Öfkeli MHP'li grup, ambulansın engellediği gerekçesiyle bazı araç sürücülerine de tepki gösterdi.
CELAL ADAN: ADAYIMIZ KONUŞURKEN SALDIRI OLDU
Olaydan sonra yaralıların götürüldüğü Esenyurt Devlet Hastanesi'ne gelen MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan bir açıklama yaptı. Adan, "İrtibat
büromuzun açılışı sırasında adayımızın konuşması esnasında organize bir grup, silah bıçak ve taşlarla arkadaşlarımıza saldırmıştır, 6 yaralımız mevcut maalesef aralarında durumu çok kritik olan arkadaşımız da var" diye konuştu.
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan Esenyurt'taki MHP Seçim irtibat bürosu önündeki saldırıya ilişkin konuştu. Başkan, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak itidalli davranmaya çalışıyoruz. Ama emniyetin bu kadar kalabalık bir grupla, MHP'ye yapılan bir saldırıyı bir gün içerisinde çözmesi gerekir. Şu ana kadar bile bir sürü şeyin çözülmüş olması gerekirdi. Aradan 3 saatten fazla bir zaman geçmiştir. Acil olarak bu konuda emniyetin hassasiyet göstermesi çünkü iki tane yaralımız silahla , 4 tanesi bıçak ve taşla yaralanmıştır. Bir tanesinin durumu son derece ağırdır. Sorumluluğumuz gereği bütün arkadaşlarımıza itidali tavsiye ediyoruz" diye konuştu.
MHP'den saldırıya ilişkin açıklama
MHP'li Yalçın: "Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarını sokağa dökmeye çalışanların çabaları beyhudedir" MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin İstanbul Esenyurt Seçim Bürosu'na düzenlenen silahlı saldırıda, MHP'li Cengiz Yücel'in hayatını kaybettiğini, 5 kişinin de yaralandığını bildirdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İstanbul Esenyurt'ta MHP Seçim Bürosu'na yapılan silahlı saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri yaklaşırken MHP Seçim Büroları başta olmak üzere partisinin mensuplarına yönelik planlı saldırıların arttığının gözlendiğini ifade eden Yalçın, "Esenler Seçim Büromuza bugün gerçekleştirilen silahlı saldırı, her bakımdan fevkalade tehlikeli gelişmelerin habercisi niteliğindedir. Tahrik ve provokasyon kokan bu menfur saldırı sonrasında maalesef Ülküdaşımız Yusuf yüzlü Cengiz Yücel (Yusufiyeli Cengiz) şehit olmuş ve beş dava arkadaşımız yaralanmıştır" dedi. Saldırının hedefinin sadece MHP camiası değil, Türk milletinin birlik ve bütünlüğü, dirlik ve düzeni olduğunu belirten Yalçın, "Bu saldırıyı, sadece Türk milletinin varlık sigortası Milliyetçi-Ülkücü Hareketi karanlık sokaklara çekmek ve Türkiye'yi bir kardeş kavgasına sürüklemek isteyenlerin tertibi olarak değerlendirmek yeterli değildir" dedi.
-"MİLLİYETÇİ-ÜLKÜCÜ HAREKETİN MENSUPLARINI SOKAĞA DÖKMEYE ÇALIŞANLARIN ÇABALARI BEYHUDEDİR"-
Teşkilat mensuplarına yönelik bu "kalleş" saldırıların, aynı zamanda yolsuzluklarını örtbas etmeye ve MHP üzerinden gündemi değiştirmeye çalışanların ekmeğine yağ süreceğini aktaran Yalçın, "Seçim bürolarımızı hedef alan saldırılarda, kan ve gözyaşı akıtmak isteyenlerin hesaplarıyla girdikleri çıkmaz sokakta sıkışanların rezil çıkarları aynı çizgide buluşmaktadır" ifadelerini kullandı. Söz konusu saldırının, "hükümetin yolsuzluk ve rüşvet skandalıyla sarsıldığı, hırsızlıkların ört bas edilmeye çalışıldığı, emniyet ve yargı kadrolarının allak bullak edildiği bir kargaşa döneminde" gerçekleştirilmesinin manidar olduğunu kaydeden Yalçın, "Ancak; millî varlığımızın teminatı olan, ülkenin bütünlüğü ve milletimizin birliği konusunda daima müteyakkız bulunan Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarını sokağa dökmeye çalışanların çabaları beyhudedir. Sinsi oyunlarla partimizi girdaba çekmek ve kirli emellerine ulaşmak isteyenler, bu defa da yanıldıklarını anlayacaklardır" değerlendirmesinde bulundu. Türkiye'yi karıştırarak karanlık emellerine ulaşmak isteyen şer odaklarının bu kez de amaçlarına ulaşamayacaklarını kaydeden Yalçın, "Hırsızlık ve yolsuzluklar hiçbir şehidimizin, hiçbir arkadaşımızın mübarek kanının arkasına gizlenemeyecektir. MHP'yi temiz ve meşru siyaset çizgisinde Türk milletine hizmet yolundan hiçbir tertip alıkoyamayacaktır. MHP camiası, bu hain saldırının faillerinin bir an önce bulunarak adalete teslim edilmesini beklemektedir" dedi.
-"BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN BU SALDIRIYI NE İLE GEÇİŞTİRECEĞİNİ MERAK EDİYORUZ"-
Öncelikle, faillerin bir an önce bulunması ve yargı önüne çıkartılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetini acilen göreve çağıran Yalçın, "Seçimlerin güvenlik içinde yapılabilmesinin sorumluluğu AKP Hükümetinin omuzlarındadır. Terörün bittiğini ve ülkeye kardeşlik geldiğini sürekli dile getiren, bölücü terör örgütüyle masaya oturmaktan imtina etmeyen Başbakan Erdoğan'ın, bu menfur saldırıyı ne ile geçiştireceğini merak ediyoruz" ifadelerini kullandı. Seçim bürolarına yapılan saldırıyı şiddetle kınayan Yalçın, Yücel'e Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileydi. Bütün dava arkadaşlarını, parti teşkilatlarını ve Milliyetçi-Ülkücü gençleri maksatlı tahriklere kapılmadan sükûnet, vakar ve itidal içinde davranmaya davet eden Yalçın, MHP'lileri kutlu davalarına hizmete sabır, kararlılık ve azimle devam etmeye çağırdı.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber