21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %61
Rüzgar 5.29 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-26 09:10:44

Otogardan çıkış yasağı sona erdi

İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle alınan önlemler arasında yer alan otogardan çıkış yasağı sona erdi. Megakentte şehirler arası otobüs seferleri yeniden başladı.

Otogardan çıkış yasağı sona erdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul’da yağan yoğun kar sonrası şehirler arası otobüs seferlerine bu sabah saat 09.00’a kadar yasak getirilmişti. Valilik tarafından olumsuz durumlara karşın alınan otogarlardan çıkış yasağı sona erdi. İstanbul’da bulunan Esenler Otogarı, Alibeyköy cep otogarı, Harem otogarı olmak üzere şehrin birçok yerindeki otobüs terminallerine giriş çıkışlar ve şehirler arası otobüs seferleri yeniden başladı.  

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

Afet ve Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) İstanbul’da yağan kara ilişkin açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meteorolojinin vermiş olduğu uyarılara göre baskın yağışlarının devam edeceğini bildirdi. İmamoğlu, vatandaşların yapılan uyarılara dikkat etmesi gerektiğinin altını çizerek açıklamasında şunları dile getirdi: Her ne kadar trafikle ilgili akışı en verimli şekliyle şu an sürdürdüğümüzü ifade etsek de bir anda bastıran bir kar, kış koşullarına hazırlık olmayan bir araç ya da yoğunlaşan trafikten dolayı tıkanıklık o yollara hizmet etmemizi de engelleyecek. Lütfen vatandaşlarımız bu koordineli çalışmalarına bizimle devam etsinler. Hiçbir vatandaşımız acil ihtiyacını hissettiğinde kendini yalnız hissetmesin. Bizler 7/24 onların yanında olmaya devam edeceğiz.

Öte yandan İstanbul'da yoğun kar yağışının 28 Ocak Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor.

Etiketler