20˚
İstanbul
20˚
hafif yağmur
Nem %70
Rüzgar 4.97 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
27˚/20˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-28 12:37:30

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde sır perdesi aralandı: Katilin kimliği ortaya çıktı

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi ve Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetine ilişkin sır perdesi aralandı. Yapılan incelemeler sonrasında Bakırköy'de Mahmutyazıcıoğlu'nu kurşunlayarak öldürülmesi olayına karışan faillerin suç dosyası kabarık çıktı. Cinayeti işleyen 25 yaşındaki Kadir Yasak'ın üç defa kasten yaralama suçuna karıştığı belirlendi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde sır perdesi aralandı: Katilin kimliği ortaya çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Beşiktaş kulübünün Fikret Orman dönemindeki yöneticilerinden Şafak Mahmutyazıcıoğlu, çarşambayı perşembeye bağlayan gece bir restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.  Mahmutyazıcıoğlu, saldırı sonrası olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan şoförü tedavi altına alındı.

Saldırıyı gerçekleştiren zanlılar olay yerinden kaçarken durum polis ve sağlık ekipleri haber verildi. Bölgeye sevk edilen ekipler ağır yaralanan Mahmutyazıcıoğlu ile şoförüne ilk müdahaleyi yaparak yakınlarda bulunan özel bir hastaneye kaldırdı.

Hastaneye kaldırılan Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ekipler cinayet sonrası restoranda ve çevresinde güvenlik kameraları incelemeye alındı.

KATİLİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Cinayetin ardından zanlıların yakalanması için çalışma yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri olaya karıştığı belirlenen 6 kişiden Uğur Can Bilge ve Gökhan Karakan isimli zanlıları gözaltına aldı. Ali Yasak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman isimli zanlıların ise yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Emniyette konu ile ilgili ifade veren Suphi Malgaz, gayrimenkul satışından dolayı Gökhan Karakan ile aralarında 1 milyon 480 bin liralık gayrimenkul satışı nedeniyle anlaşmazlık olduğunu söyledi. Kendisinin gayrimenkulü 1 milyon 600 bin liraya başka birine satması üzerine Gökhan Karakan'ın 100 bin lira daha istediğini anlatan Malgaz, Gökhan Karakan'ın yaşanan anlaşmazlık üzerine "O zaman ağabeylerimi gönderirim" diyerek kendisini tehdit ettiğini iddia etti.

SUÇ DOSYASI KABARIK

Güvenlik kameralarını incelemeye alanlar ekipler,  Ali Yasak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve Uğur Can Bilge'nin olay yerinde olduğu, Kadir Yasak'ın Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu vurduğu tespit edildi. Mahmutyazıcıoğlu'nu öldüren 25 yaşındaki Kadir Yasak'ın üç defa kasten yarama suçuna karıştığı belirlendi. Gökhan Karakan'ın de kasten yaralama, parada sahtecilik, mala zarar verme suçu işlediği kayıtlara geçti.

OTOPSİ İŞLEMİ YAPILDI, CENAZE RİZE'YE GÖNDERİLDİ

Öte yandan Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işleminin ardından ailesine teslim edildi. Beşiktaş Kulübü’nün eski yöneticilerinden de olan avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesini teslim almak için Adli Tıp Kurumu’na ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ve çok sayıda iş arkadaşı geldi.

Etiketler