Tarih : 24.06.2021 - 23:07 Yorum : 0

Saldırıya uğrayan İHA muhabiri, Meral Akşener’i yalanladı

İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ın kaçak çiftliğini görüntülemek isterken saldırıya uğrayan İHA muhabiri Mustafa Uslu, Türkkan'ın telefon açarak kendisine ve babasına geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarını yalanladı.

Saldırıya uğrayan İHA muhabiri, Meral Akşener’i yalanladı

İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Mustafa Uslu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Kocaeli Dilovası'nda bulunan kaçak çiftliğinin yıkımı sırasında görüntü alırken, Türkkan'ın yanında görevli 4 kişi tarafından saldırıya uğramıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den çirkin saldırıyla ilgili ilk açıklama geldi. Basın mensuplarının saldırıya ilişkin sorusuna cevap veren Meral Akşener, Lütfü Türkkan’ın gazeteciyi ve babasını arayarak özür dilediğini söyledi. Akşener, "Bununla ilgili tweet attı. İlgili kişi mahkemede" dedi. "Siz aileyi aradınız mı?" sorusu üzerine Akşener, "Ben niye arayacağım aileyi kardeşim. Benimle ne alakası var? İlgili arkadaşımız aileyi aradı, babasını aradı, amcasını aradı, şahsını aradı. Dövdüğü iddia ettiği kişi şuan itibariyle tutuklu" dedi.

"NE BEN ARANDIM NE BABAM ARANDI"

Ancak Meral Akşener'in bu sözlerine İHA muhabiri Mustafa Uslu ve baba Salim Uslu'dan yalanlama geldi: Akşener'in açıklamalarına cevap veren Mustafa Uslu şöyle konuştu:

“İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hanımefendi Lütfü Bey'in beni, babamı arayıp özür dilediğini söylemiş. Bunu üzüntüyle öğrendim. Çünkü Lütfü Bey tarafından ne ben arandım, ne babam arandı. Ben bunu ilk gün de söylemiştim; Lütfü Bey hastaneye 2 kişi yönlendirmiş ve hastanedeki kişiler, ben onların samimiyetine de inanmıyorum artık, bana saldıran şahısların kendilerinden olmadığını, şahısları tanımadıklarını ve dışarıdan birileri olduklarını söylemişlerdi. Daha sonra ise bana saldıran şahıslardan bir tanesinin Lütfü Bey'in yeğeni, bir tanesinin şoförü, bir tanesinin de çiftlik çalışanı olduğu ortaya çıktı.

Ben, Lütfü Bey'in genel müdürü tarafından benden dilenen özrün, samimiyetine inanmıyorum. Tamamen oraya ört pas etmeye geldiler. Daha sonra ise gerçek ortaya çıkınca kimse kimseyi aramadı. İlk gün Lütfü Bey amcamla görüşmüş. Burada bir yanlışlık var, onu düzeltmem gerekiyor. Babamla görüşmemiş, amcamla görüşmüş ve sosyal medyasından paylaştığına göre de babamla görüştüğünü yazmış. Bizimle herhangi bir görüşme gerçekleştirmedi. Beni İYİ Parti'nin basınından birisi aradı. Geçmiş olsun dileklerini iletti. Onun da gerçekten basın mensubu olduğu için benim uğradığım saldırıdan üzüntü duyduğunu düşünüyorum. Yoksa Lütfü Bey ne beni aradı, ne babamı aradı. Herhangi bir şey yok.”

"BU SAATTEN SONRA ALACAĞIM ÖZRÜ SAMİMİ BULMUYORUM"

Konunun takipçisi olacaklarını belirten Uslu, "Bu konu kapanmış değil. Çünkü yüzüme aldığım darbe sonucunda yanağımda açılan yarık bir süre sonra geçecek ama ben ömrümün sonuna kadar bunun iziyle yaşayacağımı öğrendim. Hayatımın sonuna kadar o günü hatırlatacak bir izle yaşayacağımı öğrendim. Doktorlara gideceğiz, başka bir çare arayacağız. Ama doktorun bana söylediği; ‘Ne yaparsak yapalım, nereye gidersen git, senin yüzünde iz kalacak’ dedi. Yani unutturamayacaklar, ben unutamayacağım o günü. Hala düşündüğüm zaman tüylerim diken diken oluyor. Geceleri iki gündür uyuyamıyorum ağrılarımdan dolayı. Gözümü kapattığım an, o anı tekrar yaşıyorum. İki gündür gözüme uyku girmedi. Bu saatten sonra zaten Lütfü beyden veya herhangi birisinden alacağım özrü ben samimi olarak bulmuyorum. Yapılan açıklamayı da talihsiz bir açıklama olarak buluyorum” diye konuştu.

"ARAMALARINI BEKLERDİK AMA YAPMADILAR"

Adalete sığındıklarını vurgulayan baba Salim Uslu ise “Meral Hanım ve Lütfü Bey; ‘Biz babasıyla konuştuk' demişler. Ne hastanede, ne de evde kimse beni aramadı. Sağ olsun ziyaretçilerimiz var. Onların da aramalarını beklerdik ama yapmadılar. Biz şikayetçiyiz ve şikayetimizin de sonuna kadar arkasındayız. Burası dağ başı değil, Türkiye Cumhuriyeti. Kimse kimseyi darp edemez. Öyle güle güle, elini kolunu sallaya sallaya da gidemez. Biz yüce adalete sığınıyoruz. Kimse kimseden üstün değil. Vekil de olsa, millet de olsa herkes eşittir. Ben evladımı o halde gördüm, canım yandı. Ben kalp hastasıyım. Nasıl dayanacağım? Parayla satın alınır mı bu? Ben çocuğumun düğününü yapmak için canla, başla çalışacağım, kıt kanaat geçineceğim, sen benim çocuğumu darp ettireceksin. Ben kimseyle anlaşmadım. İlk gün kardeşimle diyaloğa geçmişsiniz, o da gereken cevabı vermiş. Biz adalete sığındık, mahkemeye verdik, dava edeceğiz. Sonuna kadar da takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın korumalarından İHA muhabirine çirkin saldırı İHA muhabirine çirkin saldırı Kocaeli'de İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın ortağı olduğu şirkete ait çiftlikteki bazı kaçak yapıların yıkımına başlandı. Lütfü Türkkan'ın korumaları yıkımı görüntüleyen İHA muhabiri Mustafa Uslu'ya saldırdı. Uslunun yüzü kanlar içinde kaldı.

İHA Muhabiri Mustafa Uslu: Boksörüm ama elimi kaldırmadım İHA Muhabiri Mustafa Uslu: Boksörüm ama elimi kaldırmadım Kocaeli’de İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın korumaları Türkkan’ın ortağı olduğu şirkete ait çiftlikteki bazı kaçak yapıları görüntüleyen İHA muhabiri Mustafa Uslu’ya saldırdı. Ekrem Açıkel ile TGRT Ana Haber canlı yayına katılan Mustafa Uslu yaşadığı dehşet dolu anları anlattı.

İHA muhabirine çirkin saldırıya siyasilerden tepki yağdı Lütfü Türkkan'ın adamları İHA muhabirini hastanelik etti İhlas Haber Ajansı muhabiri Mustafa Uslu’nun İyi Partili Lütfü Türkkan’ın adamları tarafından uğradığı saldırıya siyasilerden de tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaşananları "barbarca" diye niteledi. AK Parti Grup başkan Vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu da saldırıyı şiddetle kınadı.

İletişim Başkanı Altun, saldırıya uğrayan İHA muhabiri Uslu ile görüştü Altun, saldırıya uğrayan İHA muhabiri ile telefonda görüştü İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki kaçak çiftliğindeki yıkım çalışmalarını takip ettiği sırada saldırıya uğrayan İHA muhabiri Mustafa Uslu’ya, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmiş olsun dileklerini ve selamlarını iletti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber