2022-06-14 12:40:00 | Son Güncelleme : 2022-06-14 12:46:35

Disney Plus Türkiye'de: İşte fiyatı ve yayınlanacak içerikler

Disney Plus, söz verdiği gibi Türkiye'deki yayın hayatına başladı. Birbirinden farklı yerli-yabancı içeriklerin bulunduğu platformun fiyatları da belli oldu.

Disney Plus Türkiye'de: İşte fiyatı ve yayınlanacak içerikler
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yurt dışında büyük ilgi gören Disney Plus, söz verdiği gibi 14 Haziran 2022 tarihiyle Türkiye'deki yayın hayatına başladı. Birbirinden farklı içerikleriyle Türkiye'ye giren platformun, fiyatı da belli oldu. Kullanıcılar bugünden itibaren Disney'e abone olup kullanmaya başlayabilir.

Disney Plus ile üyeler bugünden itibaren Disney, Pixar,Marvel, StarWars ve National Geographic’in en başarılı hikayelerinin yanı sıra tüm kiteleye hitap eden genel eğlence türündeki yerli ve yabancı birçok içeriğe tek bir platformdan ulaşabilecekler.

DISNEY PLUS ARTIK TÜRKİYE'DE

The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney Plus bugün Türkiye’de yayın hayatına başladı. Üyelik ücreti aylık 34,99 TL veya yıllık 349,90TL olarak duyurulan platforma tüm uyumlu cihazlar üzerinden erişmek mümkün. 

Türkiye’ye özel olarak hazırlanmış bir içerik seçkisi ve yayın akışı ile Disney Plus; 170’i orijinal1.000’den fazla film, 16.000’in üzerinde bölümden oluşan 400’den fazla dizi, belgesel ve özel içerik arşivi ve güçlü yerli orijinal yapımlarıyla dünyanın en iyi hikayelerini tek bir platformda sunuyor.

Daha önce duyurulduğu gibi üyeler platformda, Star Wars’un Disney+ orijinal içerikleri olan “The Book of Boba Fett” ve her iki sezonuyla “The Mandalorian”ın yanı sıra heyecanla beklenen “Obi-Wan Kenobi” dizilerine erişebiliyorlar. Disney+ ayrıca, Star Wars’un 1’den 9. bölüme kadar tüm filmleri, ara filmler ve animasyonlar ile Skywalker efsanesini de izleyecilerle buluşturuyor.

DÜNYACA ÜNLÜ YAPIMLAR YAYINLANACAK

Lansmanla birlikte hayranlar; Oscar® adayı “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi”, “Eternals”, “Avengers: Endgame”, “Captain Marvel”, “Black Widow”’u içeren 60’tan fazla Marvel filmi ve “Ms. Marvel”, “Loki”, “WandaVision” ve “Hawkeye” dahil 80’den fazla Marvel serisine erişebiliyorlar. Heyecanla beklenen “She-Hulk” ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı “Secret Invasion” sırada gelecek orijinal yapımlar arasında duyuruldu.

OYUNCAK HİKAYESİ DE DISNEY'DE

Dünyanın en çok sevilen animasyonlarından “Oyuncak Hikayesi” serisinin tamamı, iki Oscar® ödüllü “Soul”, Oscar Ödülü® adayı “Luka” ve son zamanların en eğlenceli animasyonlarından “Kırmızı” ve bundan sonra yayınlanacak tüm Disney ve Pixar içerikleri de Disney+’ta olacak. Oscar® ödüllü “Enkanto: Sihirli Dünya”, fenomen haline gelen Karlar Ülkesi filmleri ve Walt Disney Animation Studios’a ait 100’den fazla yapımının yanı sıra “Raya ve Son Ejderha” ve “Mulan (2020)” gibi iddialı Disney filmleri de platformda yerini almış durumda.

Emma Stone’un efsanevi “Cruella de Vil”i canlandırdığı Oscar® ödüllü “Cruella”, Dwayne Johnson ve Emily Blunt ile “Jungle Cruise” ve Tom Hanks ile tekrar hayat bulmaya hazırlanan Disney+ orijinali Pinokyo gibi Disney’in tüm canlı aksiyon filmleri de Disney+’ta. “Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi”, “Fineas ve Förb” ve “Zatonya” da dahil olmak üzere yüzlerce Disney Channel çizgi dizisi, orijinal filmi ve özel bölümü de sadece Disney+ üyelerine sunulmakta.

National Geographic içeriklerinin de evi olan platformda izleyiciler; Oscar® ödüllü yönetmen ve yapımcılar E. Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin’in “Büyük Kurtarış” ve “Free Solo” gibi belgesellerinin yanı sıra “Gordon Ramsay ile Rota Dışı” gibi serilere ve James Cameron’ın yapımcılığını üstlendiği “Balinaların Gizemli Dünyası”, Renan Öztürk ile “Explorer: The Last Tepui” ve “Jeff Goldblum’un Dünyası” gibi Disney+ orijinallerine de ulaşabiliyorlar.

20th Century Studios, FX ve Searchlight Pictures gibi dünyanın birçok iddialı stüdyosundan her kesimden izleyiciye hitap eden genel eğlence içeriklerinde izleyiciler; popüler orijinal diziler “Pam & Tommy”, “How I Met Your Father”, “The Dropout” ve “The Kardashians”, efsane diziler “The Simpsons”, “The Walking Dead”, “American Horror Story” ve “Grey’s Anatomy”nin yanı sıra “How I Met Your Mother”, “Lost” ve “Desperate Housewifes” gibi kült dizilerin tüm sezonları ile “Death on the Nile”, “Free Guy” ve “The King’s Man” gibi büyük ilgi ile karşılanan yeni gişe filmlerine de erişilebiliyorlar.

Üyeler; yüksek görüntü kalitesine, dört adede kadar eşzamanlı yayına, on cihaza kadar sınırsız indirme, seçili içerikleri IMAX Enhanced teknolojisi ile izleme ve yedi adede kadar farklı profil yaratma olanaklarının yanı sıra ebeveynlerin kolayca oluşturabilecekleri Çocuk Profilleri ile sadece yaşa uygun içeriklere erişilmesine olanak sağlayan çocuk dostu ara yüz gibi birçok özellikle karşılaşıyorlar. Peki siz Disney Plus hakkında neler düşünüyorsunuz? Netflix'i tahtından edebilecek mi? Yorumlarda paylaşın...