Tgrt Haber
24 Aralık 2013 09:38

Yunus Emre'nin hayatı beyaz perdeye taşınıyor

Düşünür ve halk ozanı Yunus Emre'yi ve onun ilahi aşkını anlatan "Yunus Emre Aşkın Sesi", 10 Ocak 2014'te vizyona girecek.

Yunus Emre'nin hayatı beyaz perdeye taşınıyor
Yunus Emre, Yunus Emre'nin Hayatı Beyaz Perde, Halk Ozanı,

Düşünür ve halk ozanı Yunus Emre'yi ve onun ilahi aşkını anlatan "Yunus Emre Aşkın Sesi", 10 Ocak 2014'te vizyona girecek. SRP İstanbul'dan yapılan yazılı açıklamaya göre; senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Kürşat Kızbaz’ın üstelendiği filmde, "ilahi aşk" yolunda kendini arayan Yunus Emre'nin hayatı anlatılıyor ve yaşamının en önemli kesitleri aktarılıyor. Yunus Emre'nin yaşamı ve felsefesi üzerine kurgulanan senaryoda, 13. yüzyılın dokusu ve tarihi, şiirsel canlandırmalarla gösteriliyor. Filmde, Yunus Emre'yi Devrim Evin'in, Hacı Bektaş Veli'yi Ahmet Mekin, Mevlana Celaleddin-i Rumi'yi Altan Erkekli, Taptuk Emre'yi Bülent Emin Yarar canlandırıyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...