Tarih : 28.07.2021 - 13:48 Yorum : 0

Halil Sezai’nin sözleri sonrası yaşlı adamın avukatından suç duyurusu

Tuzla’da komşusunu darp eden ve hapis cezası alan ve sahne aldığı mekanda “Kafam iyi olduğu için tam dövemedim” diyen şarkıcı Halil Sezai hakkında komşusundan bir şikayet daha geldi. 68 yaşındaki Hüseyin Meriç’in avukatı Halil Sezai hakkında suç duyurusunda bulundu.

Halil Sezai’nin sözleri sonrası yaşlı adamın avukatından suç duyurusu

İstanbul Tuzla’da meydana gelen olayda ünlü şarkıcı Halil Sezai, 68 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettikten sonra tutuklandı. ‘Pişmanım’ savunması yapan Halil Sezai 1 yıl 11 ay 17 gün hapse çarptırıldıktan sonra cezaevinde kaldığı süre göz önünde bulundurarak tahliye edildi. Tahliyesiyle birlikte pişmanlığını da bir kenara bırakan ünlü şarkıcı Halil Sezai konser sırasında söylediği sözlerle tekrar gündeme geldi.

KONSERDE KOMŞUSUNU DARP EDİŞİNİ ANLATTI

Sezai sahne aldığı bir mekanda Tuzla’da darp ettiği komşusu hakkında, “Kafam iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemedim. Bir daha ki sefere inşallah. Hak etti” demişti. Sezai’nin sözleri sosyal medyada büyük tepki toplarken, darp edilen Hüseyin Meriç’in avukatı Serap Başkan Özsan, Sezai hakkında suç duyurusunda bulundu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, “Şüpheli tahliyesinin hemen ardından medyada, sosyal medyada ve 150 bin kişinin takip ettiği resmi twitter hesabından müvekkile açıkça hakaret ederek yine ölümle tehdit etmiştir. Yine bu hesabından ‘youtube’ hesabı bağlantısını da koyarak hakaret ettiğini daha fazla insana göstererek müvekkilin kişilik haklarına da ayrıca ve açıkça saldırıda bulunmuştur” denildi.

“ŞAPKALI ŞEYTAN BENZETMESİ YAPTI”

Halil Sezai’nin müştekiyi basın yoluyla açıkça ölümle tehdit ettiği, ‘şapkalı şeytan’ diyerek milyonlar önünde müştekiye hakaret ederek itibarını sarstığı belirtildi. Dilekçede, şüphelinin cezaevinden çıktıktan sonra ‘Ağıt’ isimli bir klip çektiği kaydedilerek, klipte cezaevi görüntülerinden sonra bir tarafta şapkalı şeytan ve kameraların olduğu, diğer tarafta polis memurları ve kendisinin bulunduğu kaydedildi. Bu görüntüler ile Hüseyin Meriç’in Halil Sezai’yi haksız yere yargılattığı, devletin mahkemelerinin Sezai’yi haksız yargılayıp ceza verdiği imasının verildiği ve müşteki Meriç’in başında şapkası bulunan boynuzlu şeytan kılığında bir görüntüyle simgelendiği aktarıldı.

ALDIĞI CEZALAR HAFİF KALDI

“Bu şekilde müvekkile hakaret ederek milyonlarca insana rezil etmek, müvekkili mahkeme kararına rağmen karalama ve haksız çıkartma ve kendini masum gösterme gayretindedir” ifadelerine yer verilen dilekçede, Sezai’nin aldığı cezanın yaptığının yanında hafif kaldığından ıslah edilemediği, halen suç işlemeye devam ettiği kaydedildi.

“MÜVEKKELİMİN CAN KORKUSU VAR”

Halil Sezai’nin 18 Temmuz 2021 tarihinde çıktığı mekanda, kafası iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemediğini söylediği, ‘bir daha ki sefere inşallah, hak etti’ ifadelerini kullandığı anlatıldı. Dilekçede, “Bu kişi halen açık açık sahneden ve tüm basından, az yaptığını, bir dahaki sefere daha da yapacağını, adalet sistemi ile dalga geçer gibi söylemektedir. Müvekkilimin can korkusu vardır. Bu kişi, müvekkilimi her an öldürebilir. Müvekkilime kin beslemekte ve bunu her ortamda çekinmeden dile getirmektedir” denildi.

KORUMA VE UZAKLAŞTIRMA TALEBİ

Dilekçede, müşteki Hüseyin Meriç’e koruma verilmesi ve Halil Sezai hakkında uzaklaştırma kararı verilmesi istendi. Halil Sezai’nin tutuklanmasına ve tutuklu yargılanması için dava açılmasına karar verilmesi talep edildi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Halil Sezai Tuzla
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber