20˚
İstanbul
20˚
hafif yağmur
Nem %70
Rüzgar 4.97 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
27˚/20˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-12-31 10:58:04

Salako'nun Emine'si Meral Zeren'in son halini görenler şaşkına döndü!

Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri arasında yer alan ‘Salako’da Kemal Sunal’ın biricik sevdiği Emine karakterini oynayan Meral Zeren’in son halini görenler şaşkına döndü.

Salako'nun Emine'si Meral Zeren'in son halini görenler şaşkına döndü!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri arasında yer alan, yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz’ın oturduğu, senaryosunun Ertem Eğilmez ve Sadık Şendil’in yazdığı 1974 yapımı Salako’da Emine karaterini oynayan Meral Zeren’in son hali görenleri şaşkına çevirdi. Meral Zeren’i son halini görenler tanımakta güçlük çekti.

Meral Zeren’i son halini görenler tanımakta güçlük çekti

Kemal Sunal ile ortak projelerde yer alan Meral Zeren, “Salako” filmi ile büyük bir üne kavuştu.  Geçen yıllar içinde büyük bir değişim yaşayan Meral Zeren hakkında bir dönem büyük maddi sıkıntılar çektiği haberleri çıkmıştı.

1956 yılında Diyarbakırlı bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Meral Zeren, maddi zorluklar nedeniyle eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı

DİYARBAKIRLI BİR AİLENİN KIZI

1956 yılında Diyarbakırlı bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Meral Zeren, maddi zorluklar nedeniyle eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Henüz 13 yaşındayken sahnelere çıkıp şarkıcılık yapmaya başlayan Zeren, sahnedeyken, ünlü yönetmen Memduh Ün ve Atıf Yılmaz tarafından keşfedildi.

Zeren, ünlü yönetmen Memduh Ün ve Atıf Yılmaz tarafından keşfedildi

YAŞINI 4 YIL BÜYÜTMÜŞTÜ

Meral Zeren, filmlerde oynayabilmek için mahkeme kararıyla yaşını 4 yıl büyütmüştü. Birçok projede rol alan Zeren, şarkıcılığa geri dönme kararı aldı. Müzik alanında kendisine eğitim veren Selami Şahin ile nişanlanan Zeren’in evliliği kısa sürdü. Ayrılma sebebi Zeren, ''Selami o dönem kadınlara biraz düşkündü. Yani çapkındı” diyerek açıklamıştı. 

Meral Zeren, filmlerde oynayabilmek için mahkeme kararıyla yaşını 4 yıl büyütmüştü

Meral Zeren'in son halini görenler çok şaşırdı

 

Etiketler