2021-09-29 11:45:42 | Son Güncelleme : 2022-02-04 12:05:49

Bergen filmi ne zaman çıkacak? Bergen kimdir?

Yönetmenliğini Caner Alper ve Mehmet Binay’ın, yapımcılığını ise Mine Şengöz’ün, başrolünü ise Farah Zeynep Abdullah’ın üstlendiği ‘Bergen’ filminin çekimleri devam ediyor. Oyuncu kadrosunda değişiklikler hala devam ediyorken “Bergen filmi ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek?” gibi sorular da gündeme gelmeye başladı. İşte merakla beklenen film ile ilgili detaylar.

Bergen filmi ne zaman çıkacak? Bergen kimdir?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Farah Zeynep Abdullah’ın hayat vereceği Bergen’in hayatının anlatılacağı filmde oyuncu kadrosunda gerçekleştirilen değişiklikler, vatandaşın filme olan ilgisini gün geçtikçe daha da artırıyor. “Acıların Kadını” olarak bilinen ve yüzüne kezzap atıldıktan sonra öldürülen Bergen’in acı hayatını aktaracakları “Bergen” filmi ne zaman vizyona girecek, filmin kadrosunda kimler var?

BERGEN FİLMİ NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

Pandemi nedeniyle daha önce pek çok kez ertelenen çekimlerin 20 Eylül’de başlamasıyla birlikte Bergen filmine olan merak da yeniden uyanmış oldu. Yaşamış olduğu acılarla dolu bir hayat sonunda öldürülen, Arabesk müziğin tanındık isimlerinden biri olan Bergen’in hayatının konu olacağı filmde Bergen’e güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah hayat verecek. Daha önce Serenay Sarıkaya’yla anlaşıldığı bilinen rol için Farah Zeynep yapmış olduğu açıklamayla rolü kendisinin üstlendiğini belirtmişti.

Çekimlerle ilgili gelişmeler yaşanınca filmi bekleyen vatandaşlar Bergen filmi ne zaman vizyona girecek? gibi sorular sormaya başladı. 20 Eylül’de çekimleri başlanan ve hala çekimleri devam eden filmin Şubat 2022’de vizyona gireceği açıklanmıştı. Çekimlerin sona ermesiyle birlikte Bergen filminin vizyon tarihi netleşti. Farah Zeynep Abdullah'ın başrolünde yer aldığı film 4 Mart 2022 tarihinde vizyona girecek. Daha önce Bergen karakteri için Serenay Sarıkaya ile anlaşılan fakat oyuncunun takvimine uymaması nedeniyle iptal edilen filmin kadrosunda Farah Zeynep Abdullah’ın yanı sıra Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran, Ali Seçkiner Alıcı, Nergis Öztürk, Ahmet Kayakesen, Şebnem Sönmez, Suzan Kardeş, Nurcan Eren ve Arif Pişkin gibi usta isimler de yer almakta.

Çekimleri hala sürmekte olan Bergen filminin setinden ser verilip sır verilmiyordu. Fakat dün çok önemli bir adım atan film ekibi, 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'ne dikkat çekti. Bergen'in bir şarkısının sözleri olan "Sen affetsen, ben affetmem" ile tepkilerini gösteren ekip, kadına yönelik şiddete maruz kalanların yanında olduklarını bu şekilde dile getirdi. 

BERGEN KİMDİR?

Gerçek adı Belgin Sarılmışer olan ünlü şarkıcı, 1959 Mersin doğumludur. Anne ve babasının boşanmasının ardından annesiyle Ankara’ya yerleşen Bergen, daha ilkokul zamanlarında mandolin çalıp, şarkı söylüyordu. Müziğe olan yeteneğini keşfeden öğretmenleri aracılığıyla konservatuar okumaya teşvik edilen Bergen, Ankara Devlet Konservatuarı piyano bölümünü birincilikle kazandı fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle yarım bıraktı.

Maddi sıkıntıların üstesinden gelebilmek için yaşını büyüterek PTT bünyesinde çalışmaya başlayan Bergen, 1977 yılında arkadaşlarıyla beraber eğlenmeye gittiği gece kulübünde sahneye çıkarak şarkı söyledi. Bunun üzerine kulübün sahibi İlhan Feyman’dan sahnede çıkmak üzere teklif aldı. Bu şekilde müzik piyasasına adım atan Bergen, yaşamış olduğu acı dolu hayatın ardından 1989’da öldürüldü.

BERGEN'İN MEZARI NEDEN KAFES İÇİNDE?

Kocası tarafından yıllarca hem psikolojik hem de fiziki şiddet gören Bergen, yüzüne kezzap atılması ve daha birçok olayla acı dolu bir hayat yaşamıştı. En son yine kocası tarafından öldürülmüş olan Bergen'in mezarının neden kafes içinde olduğu merak edilen konular arasında yer almakta. Hayatı boyunca acı yaşayan Bergen'in mezarının kafes içinde olmasının sebebi, kocasının "Seni mezarda bile rahat bırakmayacağım" sözleridir. Bu sözler nedeniyle Bergen'in mezarı annesi tarafından tamamen kafes içine aldırılmıştır.

Etiketler