• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98028
 • down
  USD
  5.8315
 • down
  EURO
  6.4956
 • down
  GBP
  7.5408
 • down
  Altın
  279.015
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 09.02.2017 - 11:12 Yorum : 0

Diriliş Ertuğrul 77. bölüm fragmanı yayınlandı | Diriliş Ertuğrul son bölüm TRT1 izle

İzleyenleri ekranlara kilitlemeyi başaran dizi Diriliş Ertuğrul 77.bölüm fragmanı yayınlandı. Peki sevilen dizinin son bölümünde neler oldu? Diriliş Ertuğrul 77.bölümünde bizleri neler bekliyor.

Diriliş Ertuğrul 77. bölüm fragmanı yayınlandı | Diriliş Ertuğrul son bölüm TRT1 izle

Fenomen dizinin yeni bölümünü herkes merakla bekliyor. TRT 1 ekranında yayınlanan reyting rekortmeni dizi Diriliş Ertuğrul 76. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. İzleyenleri ekranlara kilitlemeyi başaran dizi Diriliş Ertuğrul 76.bölümü yayınlandı. Peki sevilen dizinin son bölümünde neler oldu? Diriliş Ertuğrul 76.bölümünde Ural idam edildi mi?

Diriliş Ertuğrul 76. yeni bölüm ile bu akşam ekrana geldi. Vasilyus'un hain planı ile Lazkariz Çavdar obasına sığınmış ve Ertuğrul'un alpleri durumun farkına varmıştır. Diriliş Ertuğrul'da Aliyar'ın desteğini alan Ertuğrul, Sadettin Köpek ve Aslıhan Hatun'un nikah günü Ural'dan hesap sormak için Çavdar Obasına gider. Yaşananları tekrar tekrar anlatan Lazkaris'in ağzından dökülen sözler Ural'ı yargılanmaya kadar götürür. Anadolu Selçuklu Hükümdarı tarafından görevlendirilen kadılar Ural'ı yargılar ve infazına karar verirler. Diriliş Ertuğrul bu akşam ekrana gelecek olan yeni bölümde Ertuğrul Ural'ı infaz edecek.
DİRİLİŞ ERTUĞRUL 76. BÖLÜM ÖZETİ

Vasilius’un emriyle Tekfur’u öldüren Lazkaris, Çavdar obasına sığınmış, Ertuğrul’un alpları obaya girerken onu görmüşlerdir. Buna istinaden Ertuğrul, Sadettin Köpek ve Aslıhan’ın nikah günü Çavdar obasına gelerek Aliyar’dan adaletin tesis edilmesi için destek istemiştir. Nitekim Aliyar, babasına, Aslıhan’a ve birçok engele rağmen adaletten yana olmuş, böylece herkes tarafından istenmeyen, hain biri durumuna gelmiştir.
İŞTE DİRİLİŞ ERTUĞRUL 76. BÖLÜM FRAGMANI

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Diriliş'in son bölümünde Aliyar Bey'in tabut başında bulunduğu sahne takipçilerini heyecanlandırdı. Dizide herkes Ural'ın ölmesini beklerken sürpriz bir gelişme yaşandı. Yeni bölümde Ural Bey'in idamından önce diziye başka bir oyuncu veda etti. Çavdar Obası Beyi Candar Bey'in kalbi oğlu Ural Bey'in idam edilme anını görmeye dayanamadı. Ve infaz gerçekleşeceği sırada yere yığıldı. Bu ani gelişme herkesi şoke etmişti

Candar Bey'in vefatı Çavdar Obasını yasa boğdu. Bunun yanında Ural Bey bütün bu olanlardan kardeşi Aliyar Beyi sorumlu tuttu. Aliyar Bey de Ertuğrul'un yanında adaleti savunması sebebiyle neler olup bittiğini tam olarak çözememiş olan oba ahalisinden tepki aldı. Gelişmeler bir kez daha obalara fitne salan düşmanın Ertuğrul'un karşısında safları sıklaştırmasına sebep oldu.

Ertuğrul tam Ural Bey'i idam edecekken yaşanan bu gelişme Ural Beyi idam sehpasından kurtarır. Ertuğrul Bey şimşekleri bir kez daha üzerine çekti. Emriyle Karacabey Tekfur'unu Lazkaris'e öldürten Karacabey komutanı Vasilius cinayetle ilgili yeni bir kişiyi Ertuğrul'un önüne delil olarak attı... Vasilius'un bu hamlesi Ural Beyi de idamdan kurtardı. Böylece Vasilius en başından beri düşmanlık beslediği Ertuğrul Bey'e bir kez daha meydan okumuş oldu.

DİRLİŞ ERTUĞRUL 77. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Diriliş Ertuğrul 77. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. 15 Şubat Çarşamba akşamı ekrana gelecek olan Diriliş Ertuğrul yeni bölümde idam masasından kurtulan Ural yaptıklarının hesabını vermediği yetmezmiş gibi bir de hak ettiklerini geri alacağına dair sözler savurur. Diriliş Ertuğrul'da Kayı Obasının beyi sözünde durmayanlardan hesap sormaya Çavdar obasına gider.
DİRİLİŞ ERTUĞRUL NEREDE ÇEKİLİYOR?

Diriliş Ertuğrul dizisinin ilk 2 sezon çekimleri İstanbul Riva ve İstanbul Beykoz’da kurulan dev ovalarda yapıldı. Senaryo gereği mekanın değişmesi sonucu dizinin çekim yerine değişti.

TRT 1 Diriliş Ertuğrul üçüncü sezon itibariyle Nevşehir’in Kapadokya bölgesinde çekimleri devam ediyor. Nevşehir, Göreme Ürgüp ve Avanos üçgeninde gerçekleş çekimleri bölgeyi de oldukça hareketlendirdi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU

Diriliş: Ertuğrul, yapımcılığını Tekden Film'in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı,yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan,Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan'ın paylaştıkları televizyon dizisidir. İlk bölümü 10 Aralık 2014 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlandı. İlk bölümün yayınlanmasının ardından yayınlandığı günün AB grubu reyting sıralamasında 1. sırada yer aldı. Ayrıca dizi 2015 yılının en iyi dizisi ödülünü aldı.

Dizinin ilk sezon hikayesi 13. yüzyılda Kayı Boyu'nun Tapınak Şövalyeleri'ne karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizinin ikinci sezon hikayesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine Kayı Boyu'nun bu sefer Moğollar’a karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizi için 6 ay kadar hazırlık yapılmıştır. Oyuncuların tamamına at binicilik dersleri verilirken, erkek oyunculara bıçak ve kılıç kullanma dersleri verildi.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber