Tarih : 05.03.2014 - 14:36 Yorum : 0

Şubat ayında en fazla konuşulan isim oldu

Türkiye'de Şubat ayında en fazla konuşulan isim, 3 bin 737 haber ile Acun Ilıcalı oldu.

Şubat ayında en fazla konuşulan isim oldu

Medya Takip Merkezi'nin 4 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve internet medyasında yapılan haber takibi sonuçlarından derlediği bilgilere göre, Şubat ayında en fazla konuşulan isim, 3 bin 737 haber ile Acun Ilıcalı oldu. Ilıcalı'nın yapımcılığını yürüttüğü 'Yetenek Sizsiniz' ve 'O ses Türkiye' programları, geçtiğimiz ay magazin basınının en çok konuşulan konuları arasındaydı. Özellikle final bölümü yayınlanan 'Yetenek Sizsiniz' programı ile adından sıkça söz ettiren Ilıcalı, Survivor'da yer alacak ünlüleri birer birer açıklamasıyla da medyada geniş yer buldu.
İKİNCİ NEJAT İŞLER
Uzun süredir sağlık problemleriyle uğraşan Nejat İşler, listede 2 bin 601 haber adedi ile 2. sırada yer alırken, ağırlıklı olarak sağlık durumu ile ilgili çıkan haberlerle gündeme geldi. Koyu bir Fenerbahçeli olan Nejat İşler'in, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yazdığı mektup, magazin basınının ilgisini çeken haberler arasındaydı. Türk sinema ve dizi dünyasının sevilen isimlerinden olan Nejat İşler, Şubat ayında 42 yaşına girmesiyle de haberlere konu edildi.Medya Takip Merkezi'nin en çok konuşulan ünlüler listesinde üst sıralarda yer alan Cem Yılmaz, Avustralyalı aktör Russell Crowe'un Türkiye'de çekimlerini gerçekleştirdiği filmdeki rolü nedeniyle medyada geniş yer buldu. Ünlü şovmen, Türkiye gündeminde yaşanan konular üzerine Twitter'dan 'Ama Babacığım' şarkısını; daha sonra da Instagram hesabından CM101 Fundamentals gösterisinden 'Bu çocuk olmuş mu?' esprisini paylaşmasıyla, ayın en medyatik ünlüleri arasındaki yerini pekiştirdi.
SEZEN AKSU VE 'AĞLADIKÇA'
Sezen Aksu, Ahmet Kaya'nın eşi ve kızı tarafından projelendirilen albümde 'Ağladıkça' şarkısını seslendirecek olmasıyla gündeme geldi. Ünlü sanatçı, Şubat ayında öz amcası Özcan Yıldırım'ı kaybetmesi ile de haberlere konu edildi. Sevgililer Gününde verdiği konserde oğlu Mithatcan ile yazdığı şarkıyı seslendiren Sezen Aksu'nun, Gezi sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için yazıldığı iddia edildi. Çıkan haberlerin ardından açıklama yapan Sezen Aksu, 'Şarkı'nın sözleri içinde yer alan 'Ali' ismi, yaygın kullanımı nedeniyle kamuoyunu temsil etmek amacıyla kullanılmıştır ve tamamen tesadüfidir' açıklamasıyla gündeme geldi.
BEREN SAAT-KENAN DOĞULU AŞKI
Rapora göre, Şubat ayının en çok konuşulan bir diğer ismi ise Beren Saat oldu. Beren Saat'ın iki yıldır birlikte olduğu popçu sevgilisi Kenan Doğulu ile nişanlanması, medyada geniş yer edindi. Dizi sektörü ile ilgili konuşan genç oyuncu, 'Bir daha 'Aşk-ı Memnu'yu, hele 'Hatırla Sevgili'yi çekemeyiz. Bir toplum mühendisliği yapılıyor. Şu izleniyor bu izlenmiyor diye bir şey dayatılıyor. Biz sadece Ortadoğu'ya değil, dünyanın birçok ülkesine Müslüman ve özgür kadın figürü satıyoruz. Şimdi bunu yapmamız engelleniyor' sözleriyle de gündeme damgasını vurdu. Beren Saat, başrol aldığı İntikam dizisinin Şubat ayında final yapmasının ardından, dizi sektörüne 1 yıl ara vereceğini açıkladı. Beren Saat'i sırasıyla Hülya Avşar, Necati Şaşmaz, Meryem Uzerli, Şahan Gökbakar, Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ, Uğur Işılak,Demet Akalın, Ata Demirer ve İbrahim Tatlıses takip ettiler.
ŞUBAT AYI MAGAZİN DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANLARI
No Ünlü isim Haber adedi
1 Acun Ilıcalı 3.737
2 Nejat İşler 2.601
3 Cem Yılmaz 2.498
4 Sezen Aksu 2.090
5 Beren Saat 2.017
6 Hülya Avşar 1.937
7 Necati Şaşmaz 1.864
8 Meryem Uzerli 1.829
9 Şahan Gökbakar 1.815
10 Çağatay Ulusoy 1.807
11 Kıvanç Tatlıtuğ 1.679
12 Uğur Işılak 1.672
13 Demet Akalın 1.617
14 Ata Demirer 1.583
15 İbrahim Tatlıses 1.546

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber