2022-08-04 15:10:00 | Son Güncelleme : 2022-08-04 15:13:50

Yerli otomobil için heyecanlandıran açıklama: TOGG için tarih verildi!

Türkiye'nin merakla beklediği yerli otomobili için yeni gelişme yaşandı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG için tarih verdi.

Yerli otomobil için heyecanlandıran açıklama: TOGG için tarih verildi!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yerli otomobil TOGG için meraklı bekleyiş sürerken, yeni gelişmelerin de ardı arkası kesilmiyor. 2023’te trafiğe çıkması beklenen yerli otomobil için bir önemli duyuru daha yapıldı. Ziyaretlerde bulunmak üzere Muş’a giden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG’la ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Açıklamalarına çevre ve iklimin önemiyle başlayan Hisarcıklıoğlu, daha sonra konuşmasına TOGG ile devam etti.

"MARTTA TOGG'U MUŞ'UN YOLLARINDA GÖRECEKSİNİZ"

Türkiye'nin 120 yıllık hayalini gerçekleştirmek için önemli bir adım attıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, "Türk iş dünyası adına aldığımız görevi hakkıyla yapalım diye 120 yıllık insanlarımızın hayali, 1960'ta yarım kalmış bir rüyamız vardı. Geçen hafta sonu Gemlik'te fabrikanın gidişatını gördük, bilgilerini aldık. Allah nasip ederse Türkiye'nin kendi markasını taşıyan yüzde 100 elektrikli otomobilinin açılışını 29 Ekim'de gerçekleştireceğiz. İnşallah martta da TOGG'u Muş'un yollarında göreceksiniz’’ ifadelerini kullandı.

TOGG’un fabrika açılışını 29 Ekim’de gerçekleştireceğini açıklayan Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'nin her coğrafyasında söylediğim bir şey var. Zengin olmanın yolu yatırım ve ticaretten geçer. Ticaretin de tek istediği şey huzurdur. Huzur olmayan yerde ticaret ve zenginlik de olmaz. Bunu akıldan çıkarmayalım. Komşudaki ateş bize zarar verir. Şehrimizde, ülkemizde, coğrafyamız ve dünyada huzur istiyoruz. Bunun hepsi olmadan insanların gülebilmesi, rahat edebilmesi ve açlıktan kurtulabilmesi mümkün değil." diyerek sözlerini tamamladı.

Buna göre TOGG için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, TOBB Başkanı’nda katılımıyla yerli otomobilin fabrika açılışı 29 Ekim’de gerçekleşecek.