Tgrt Haber
02 Mart 2024 02:22 - Güncelleme : 02 Mart 2024 02:23

AK Parti itiraz etti, parti değiştiren isimlerin adaylıkları düşürüldü! 

Denizli’nin 2 ilçesinde AK Parti'nin itirazları sonrasında BBP belediye başkan adayları Nasuh Altuntaş ve Hamdi Cin'in adaylıkları YSK tarafından düşürüldü. 2 ismin temayül yoklamasına AK Parti'den katıldıkları ancak aday gösterilmedikleri için parti değiştirerek BBP'den aday oldukları ortaya çıktı.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
AK Parti itiraz etti, parti değiştiren isimlerin adaylıkları düşürüldü! 
Denizli,BBP,AK Parti,yerel seçim

AK Parti Bozkurt İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen temayül yoklamasına katılan isimlerden olan Hamdi Cin, aday gösterilmeyince partisinden istifa ederek BBP Baklan Belediye Başkan Adayı oldu. AK Parti Baklan İlçe Başkanlığı, Baklan İlçe Seçim Kurulu’na bu adaylıkla ilgili olarak itirazda bulundu. İlçe Seçim Kurulu, bu itirazı haklı bulunca, BBP konuyu İl Seçim Kurulu’na taşıdı. AK Parti'nin itirazını ret eden İl Seçim Kurulu, Hamdi Cin'in adaylığının geçerli olduğuna hükmetti.

ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLDÜ

Yaşanan bu gelişmenin ardından AK Parti’nin talebi üzerine durumu değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, Hamdi Cin'in adaylığını düşürdü. YSK, İl Seçim Kurulu’nun kararını ‘tam kanunsuzluk’ gerekçesi ile kaldırarak Cin'in adaylığının düşürülmesi yönünde karar verdi.

AK Parti itiraz etti, parti değiştiren isimlerin adaylıkları düşürüldü!  - 1. Resim

BAKLAN İLÇESİNDE DE AYNI İTİRAZ YAPILDI

YSK, benzer bir itirazın bulunduğu Baklan ilçesinde de BBP Belediye Başkan Adayı Nasuh Nasuh Altuntaş'ın adaylığını düşürmüştü.

AK Parti itiraz etti, parti değiştiren isimlerin adaylıkları düşürüldü!  - 2. Resim

AK Parti Baklan İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen temayül yoklamasına katılan isimlerden olan Nasuh Altuntaş, aday gösterilmeyince partisinden istifa ederek BBP Baklan Belediye Başkan Adayı olduğu ortaya çıkmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...