2022-06-22 15:54:27 | Son Güncelleme : 2022-06-22 16:42:45

Bakan Kirişçi, isim vermeden ‘uçak yok’ iddiasına tepki gösterdi: Siyasetin edebi, ahlakı olmalı

Politika  | Editör : Baran Aksoy |İhlas Haber Ajansı, TGRT Haber

Marmaris’te dün akşam saatlerinde başlayan orman yangınına havadan 14 uçak ve 24 helikopter ile müdahale sürerken Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, isim vermeden İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ‘uçak yok, hazırlık yok’ iddialarına tepki gösterdi. Kirişçi, “Siyasetin de bir edebi, ahlakı olmalı” dedi.

Bakan Kirişçi, isim vermeden ‘uçak yok’ iddiasına tepki gösterdi: Siyasetin edebi, ahlakı olmalı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiinde bulunan ormanlık alanda dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

Rüzgarında etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan alevlerin kontrol altına alınması için bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Yangının başladığı saatlerde havanın hızla kararmasıyla alevlere havadan müdahale edilemezken karadaki ekipler seferber oldu. Günün ilk ışıklarıyla birlikte yangına havadan da müdahale edilmeye başlandı.

UÇAK YOK İDDİALARINI GÖRÜNTÜLER YALANLADI

Yangınla birlikte sosyal medya başta olmak üzere ‘uçakla müdahale edilmedi' iddialarına bölgeden gelen görüntüler ile cevap verildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bugün partisinin grup toplantısında Marmaris'teki orman yangınına uçakla müdahale edilmediği iddiasında bulunmuştu. Ancak Akşener'in bu iddialarını da bölgeden gelen görüntüler yalanladı.

Foto Galeri
Yeşil vatan için seferberlik!

Katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulundan Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, yangın söndürme çalışmalarının devam ettiğini kaydederek isim vermeden Meral Akşener’e cevap verdi.

“SİYASETİN DE BİR EDEBİ, AHLAKI OLMALI”

Ne yapılırsa yapılsın atılan adımların gölgelenemeyeceğini vurgulayan Bakan Kirişçi, “Siyasetin de bir edebi, ahlakı olmalı. Ben bunu çok önemsiyorum. Bu kadar önemli hazırlıklar yapmış, kendi envanterini her bakımdan zenginleştirmiş bir Tarım ve Orman Bakanlığı ile bu bakanlığın atmış olduğu adımları önemsizleştirmek, değersizleştirmek ve tabir yerindeyse bir yalan makinesiyle sanki bunlar yapılmamış gibi bir takdim içerisinde olmak siyasetin ahlakına asla uymayan, sığmayan hadiseler. Biz burada bu mücadeleyi verirken bir partinin genel başkanının kalkıp grup toplantısında bunların hiçbirinin olmadığını söylüyor olması gerçekten üzüntü vericidir. 20 uçak ve 55 helikopterimizin olduğunu defalarca açıkladık. Bu, orman yangınlarıyla mücadele eden insanların emeğine de saygısızlık, ülkeye de haksızlık." İfadelerini kullandı.