Tarih : 01.02.2014 - 15:44 Yorum : 0

Bahçeli, 'Kurtulmanın yolu sandığa gitmek olmalı'

Bahçeli, 'Birgün bu toplum cinnet geçirirse ortalık karma karışık olacak. Bundan kurtulmanın yolu demokrasi içerisinde olmalı. Kurtulmanın yolu sandığa gitmek olmalı' dedi.

Bahçeli, 'Kurtulmanın yolu sandığa gitmek olmalı'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplum cinnet geçirirse ortalığın karışacağını savunarak, "Bundan kurtulmanın yolu demokrasi içerisinde olmalı. Kurtulmanın yolu sandığa gitmek olmalı" dedi. Bahçeli, Denizli'deki  ziyaretleri kapsamda Babadağ ilçesinde belediye başkanı Ahmet Yümsek'i makamında ziyaret etti, belediye önünde halka hitap etti. Yolsuzluk ve rüşvetin üzerine korkusuzca gidilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek, "Yargıyı karmakarışık edeceğin yerde bu milletin evlatları olan, büyük çoğunluğu Anadolu'nun kasabalarından, ilçelerinden yetişmiş, ailesi tarafından zor okutulmuş, hakim ve savcı olmuş değerli şahsiyetlerin, senden hesap soracaklar korkusuyla onları perişan etme, onlara haksızlık yapma, onları suçlama. Onlara de ki, '11 yıllık iktidarın dosyasının alayını size veriyorum, inceleyin. Benim oğlum Bilal'e de geliyorsa, kafasını koparın" diye konuştu.
Başbakan Erdoğan'ın bunları yapmadığını savunan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yani birgün bu toplum cinnet geçirirse ortalık karma karışık olacak bilmiyor. O sebepten dolayı bundan kurtulmanın yolu demokrasi içerisinde olmalı. Kurtulmanın yolu sandığa gitmek olmalı. Kurtulmanın yolu bugünkü Adalet ve Kalkınma Partisi'ne bir işaret vermektir, ikaz etmektir. Bu ikazı alırlarsa 3 dönemleri değil dördüncü dönemleri de kendileri için hayırlara vesile olabilir. Ama bunu yapmaz ise sonları iyi değil bu iktidar bundan sonra artık iktidar kalamaz. Bu kadar şaibeyle, bu kadar yolsuzlukla, bu kadar rüşvetle, sıkıntılarla bu iktidar inancını ve desteğini kaybetmiştir. Şimdi zorla, baskıyla, zulümle, parayla, kömürle, nohut fasulyeyle, şimdi onların da fiyatları arttı, yetişecek hal de kalmadı, bütün bunlarla kandırmaya kalkma." Milletin yerel seçimlerde uyarı yapması halinde Başbakanın bunu dikkate alması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Bu uyarıyı saygıyla karşıla. 'Beni milletim ikaz ediyor, 51'le getirdi, bu gidişle 51'le de götürebilir.' Milli iradeyle geldim diye artık milli iradeyle de gidebileceğini anlasın. Bunu yapmaya muktedir olabiliriz" dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber