• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1210
 • down
  USD
  7.8553
 • up
  EURO
  9.2901
 • up
  GBP
  10.2105
 • up
  Altın
  485.249
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 01.08.2019 - 20:10 Yorum : 0

Devlet Bahçeli'den İYİ Parti'ye kurultay çağrısı

MHP lideri Devlet Bahçeli İYİ Parti'nin 3 Ağustos'ta yapılacak olan olağanüstü kongresiyle ilgili çağrıda bulundu.

Devlet Bahçeli'den İYİ Parti'ye kurultay çağrısı

Bahçeli Twitter'dan yaptığı açıklamada, " Fiziken orada fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımızın MHP'ye dönüşü beklentimdir. İYİ Parti kurultayında, MHP ile bütünleşme Türkiye'nin gücüne güç katacaktır." ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet  Bahçeli, 3-4 Ağustos'ta İYİ Parti'nin 4. Olağanüstü Kurultayı'nın yapılacağını  hatırlatarak, "Çağrım şudur, fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava  arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisine dönüşün tarihi  sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir." ifadesini  kullandı. 

Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter'den yaptığı açıklamada,  MHP'nin yarım asırlık varlığıyla, ahlaki tutarlılığıyla, anıtlaşan ilke ve  ülküleriyle Türkiye'nin en köklü siyasi müesseselerinden biri olduğunu belirtti.
 
Bahçeli, Türk milletine mensubiyet şuurunu müstesna bir onurla  özümsemiş büyük bir davanın bayraklaşmış hali olan MHP'nin, tarih boyunca üç  hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olduğunu  aktardı.
 
"Nitekim üç hilal varsa huzur vardır, umut vardır, birlik ve dayanışma  ruhu vakarını mahfuz tutmuştur. Bu gerçekler şerefli mazimizin iftihar  vesikasıdır." ifadesini kullanan Bahçeli, özellikle siyasi müesseselerin  gelişmesinin bazen onlarca, bazen de nesiller boyunca sürdüğünü kaydetti.
 
MHP'nin de bu gelişmeyi pek çok badireyi atlatarak, pek çok sorun ve  sıkıntıyı aşarak başardığını vurgulayan Bahçeli, "Yarım asrın her sayfası buna  müşahit, hatta bunun mübeşşiridir." değerlendirmesinde bulundu.
 
Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
 
"Zaman olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur.  Zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam  olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan  fırtınalar hamdolsun tesirsiz kalmıştır. Elbette dalından kopan yaprağın  akıbetini her zaman rüzgar tayin etmiştir. Bu durum şaşmaz bir hayat ve siyaset  gerçeğidir.
 
Milliyetçi Hareket Partisi düştüğü her yerden kalkmasını başarmış,  adeta küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir. Çünkü davamız hak davasıdır,  hakikat davasıdır, Allah davasıdır. Millete adanmış ömürlerin, mahkumiyet ve  mağduriyetlere direnmiş asalet ve ahlakın tarihi haklarından vazgeçmesi, tertemiz  davasından taviz vermesi akla ve hayale bile getirilemeyecektir. 1 Kasım 2015'ten  sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar  edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her  dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür,  hüzünlüdür, ibret vericidir."
 
"MHP'yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye'nin gücüne güç  katacak"
 
İYİ Parti'nin kuruluşunu hatırlatan Bahçeli, "MHP'den kopan dava  arkadaşlarımız 25 Ekim 2017'de İYİ Parti'yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte  yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı  aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda  bulunanlara değişilmiştir." ifadesine yer verdi.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:
 
"CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımın  kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. Bir inat ve öfke  uğruna aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan  kardeşlerimin hüsranları şahsımı her zaman kaygılandırmış ve düşündürmüştür. Her  ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Hadiseleri  film şeridi gibi gözümüzün önüne getirdiğimizde bundan hiçbir şahsiyet ve  karakter sahibi dava arkadaşımın memnuniyet duymayacağı açıktır, bu kapsamdaki  kanaatim de çok güçlüdür.
 
3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti'nin 4.Olağanüstü Kurultayı  yapılacaktır. Çağrım şudur, fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava  arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisine dönüşün tarihi  sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz  zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti'nin Olağanüstü  Kurultayında MHP'yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye'nin gücüne güç  katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.  Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır."

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber