2022-06-29 07:00:00 | Son Güncelleme : 2022-06-29 08:05:32

AK Parti halkın nabzını tuttu! İki problem öne çıktı: Ekonomi ve Suriyeliler

2023 yılının Haziran ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde AK Parti çalışmalarını hızlandırdı. Sahaya inerek vatandaşlar ile görüşen AK Partililer halkın sorunlarını dinledi. Vatandaşların en çok iki noktadan şikayet ettiğini belirten partililer bunun ilkinin ekonomi ikincisinin ise Suriyeli sığınmacılar olduğunu söyledi.

AK Parti halkın nabzını tuttu! İki problem öne çıktı: Ekonomi ve Suriyeliler
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşan seçimler öncesinde partililere açık çağrıda bulundu ve sahadaki çalışmaların arttırılmasına yönelik talimat verdi. “Kırgınlıkların giderilmesi” ve “Vatandaşın taleplerini dinlenmesini” isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri sonrasında AK Parti harekete geçti. Vatandaşın dertlerini ve sorunları dinleyen partililer problemleri tek tek not alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletiyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Anadolu Yayıncılar Derneği’nde bir grup medya temsilcisi ile sohbet etti.

Birçok konuda açıklamalarda bulunan Özhaseki’nin sözlerinden öne çıkanlar ise şöyle;

HALKIN İKİ ÖNCELİKLİ PROBLEMİ VAR

En fazla kamuoyu yoklaması yapan ve milletin nabzını yakından takip eden partiyiz. Yaptırdığımız o kadar çok araştırma var ki; birebir milletimiz ne düşünüyor, ne istiyor, olaylara nasıl bakıyor, hangi olaylardan dolayı bize kırılıyor. Bunları tespit ediyoruz. Mesela belediye seçimlerinden sonra yaptığımız anketlerde 10 tane sebep belirledik. Antalya, Ankara, Adana, İstanbul ve Mersin gibi büyükşehirlerde ‘AK Parti’ye neden kırgınsınız? diye sorduk. İstanbul’da birinci sırada Suriyeli sığınmacılar, ikinci sırada ekonomik meseleler, Ankara’da birinci sırada ekonomik, ikinci sırada ise Suriyeliler ile ilgili mesele çıktı. Bunları yakından takip ediyoruz.

ALIM GÜCÜNÜ ARTTIRACAĞIZ

Toplumun nabzını tutmaya çalışıyoruz. Ekonomik meselelerle ilgili kırgın olan veya dargınlığı olanlar kararsızlığa doğru gidiyor. Bir başla partiyi tercih edip de ‘Ben artık AK Parti’den vazgeçtim’ diyen yok. ‘Ümidiniz yok mu AK Parti’den Vaz mı geçtiniz’ diye soruyoruz, asla ‘evet’ cevabı yok. ‘Bu sorunları kim çözecek’ diye soruyoruz, yüksek oranda ‘AK Parti çözecek’ diyorlar. Bizden beklentileri var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi sabit ve dar gelirleri öyle bir kollayacağız ki enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz. Alım gücünü yükseltecek formüllerin peşinde ısrar ediyoruz. Fiyatları dizginlemek için birçok formül devreye sokuyoruz ama bir taraftan da milletin alım gücünü yükseltecek formüller üretiyoruz. Bunlar yapıldığı takdirde yeniden çok rahat bir şekilde seçimleri kazasız belasız atlatacağımız kanaatindeyim.

ERDOĞAN YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE

(Erdoğan’ın adaylığına yönelik yapılan anketler) Çok şükür en çok sevindirecek taraf burası. Cumhur ittifakı olarak biz bir araya geldiğimizde Cumhurbaşkanımızın oyu, partilerin oyundan daha yüksek. Cumhurbaşkanımızın ismi ile yapılan anketlerde çok açık ara önde. Yüzde 50’yi çok rahat geçebiliyoruz.

ALGI BELEDİYECİLİĞİ

Ajanslara ‘Beni parlat beni iş yapıyormuş gibi göster imajımı sen ayarla’ diyorlar. CHP’li belediyelerin hizmette gözleri yok. Hem belediyeleri idare edemiyorlar hem de hepsi cumhurbaşkanı adayı. Her 15 günde ya da ayda toplantılar yapacağız. 11 CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin olduğu yerlerde grup başkan vekili arkadaşlarımız o şehri ele alacak. Yapılanları ve yapılmayanları anlatacaklar. İlk toplantı İzmir’de ikincisi Adana’da üçüncüsü ise Ankara’da olacak.

Etiketler