Tgrt Haber
24 Şubat 2024 13:55 - Güncelleme : 24 Şubat 2024 14:35

İYİ Parti seçim beyannamesi nedir? Meral Akşener İYİ Parti seçim beyannamesinde neler var?

İYİ Parti seçim beyannamesi | 31 Mart yerel seçimine kısa süre kala İYİ Parti'nin seçim beyannamesi araştırıldı. Seçime yaklaşırken partilerin beyannameleri de gündemde yer aldı. Vatandaşlar ise İYİ Parti seçim beyannamesi açıklandı mı, neler var gibi soruları araştırmakta. İşte detaylar...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
İYİ Parti seçim beyannamesi nedir? Meral Akşener İYİ Parti seçim beyannamesinde neler var?
İYİ Parti,Seçim beyannamesi

İYİ Parti'nin seçim beyannamesi bugün Meral Akşener tarafından açıklanacak. Yerel seçime az bir süre kala İYİ Parti'nin seçim beyannamesi de gündemde yer aldı. Peki, İYİ Parti seçim beyannamesi açıklandı mı? İşte Meral Akşener'in açıklaması...

İYİ PARTİ SEÇİM BEYANNAMESİ AÇIKLANDI MI?

İyi Parti'nin seçim beyannamesi bugün açıkladı.

Akşener, İYİ Parti'nin seçim beyannamesini şu sözlerle duyurdu:

"Milletimizin yaşadığı 4 temel soruna nasıl çözümler sunacağımızı anlatacağım.

Birinci temel sorun yoksulluk. Bugün milletimiz gittikçe büyüyen yoksulluk sarmalıyla karşı karşıya. İYİ Parti olarak, şehirlerimizde yoksullukla mücadelenin odağına gençleri, kadınları, çocukları ve emeklileri alıyoruz. Yurt imkanları sunacağız. Hiçbir gencin KYK borcu derdine düşmemesi için sosyal sorumluluk projelerine katılan gençlerin borçlarını biz ödeyeceğiz. Yönettiğimiz belediyelerdeki okullarda sabah ve öğlen olmak üzere ücretsiz yemek imkanı sunacağız. Kadın girişimciler aracılığıyla temin edeceğiz. Kadın destek merkezleriyle her konuda kadınların yanlarında olacağız. Emeklilerimiz için gelirine destekler sunacağız.

Türkiye artık bir sığınmacı cenneti. Bir kaçak ve sığınmacı istilasıyla karşı karşıyayız. Milli Göç Doktrinimizi hayata geçirmek için ilk adımı belediyelerde atacağız. Belediyelerde tabela standartları getireceğiz. Hem kent estetiğini koruyacağız hem yabancı tabela asılmasının önüne geçeceğiz.  Yönettiğimiz belediyelerde yabancı alfabelerle tabela asılmasının öne geçeceğiz, mevcut tabelaları da süratle sökeceğiz.

Kültürümüzle yabancılaşmış malum dükkanlar, gettolaşmış mahalleleri bitirmeye geliyoruz. Bu duruşumuzun pek çoklarını rahatsız ettiğini biliyoruz. 

İYİ Parti seçim beyannamesi açıklandı mı? Meral Akşener İYİ Parti seçim beyannamesinde neler var? - 1. Resim

Kent dokumuza, demografimize sahip çıktığımız için özür dileyecek değiliz. İyi Parti olarak kaçak ve sığınmacıların gettolar oluşturup, işletmelerle birbirlerine hizmet ettikleri minyatür Suriyeler kurmalarına asla izin vermeyeceğiz.

Deprem ülkemizin bir gerçeği. Büyük bir risk altında yaşamak zorunda bırakılıyoruz. Uzmanlar İstanbul depremi konusunda uyarıyor. İstanbul'da yaşanacak bir felaket Türkiye'yi de Türkiye ekonomisini de yıkıp geçer. Durumun ciddiyetine rağmen yöneticiler önlem almak, harekete geçmek yerine üç maymunu oynadıklarından, depreme karşı ne kadar da hazırlıksız bırakıldığımız gerçeğiyle yüzleşiyoruz.

Geçtiğimiz yıl yaşadığımız o büyük acı o kadar tazeyken deprem konusu ciddiye alınmıyor. Üçüncü sorun deprem tehlikesi karşısındaki ciddiyetsizlik, beceriksizlik ve ihmalkarlık olacak. Güvenli şehirler inşa edeceğiz. Şehirlerimizi fiziksel, toplumsal yapısıyla birlikte dirençli hale getireceğiz. Bina dayanıklılığını artıracağız. Arazi kullanımı ve yer seçimlerine önem vereceğimiz gibi kamu binalarının dayanıklılık denetimlerine hız vereceğiz. Konut üretiminde yatay mimarinin yaygınlaşmasına öncülük edeceğiz.

İYİ Parti seçim beyannamesi açıklandı mı? Meral Akşener İYİ Parti seçim beyannamesinde neler var? - 2. Resim

Dördüncü sorun şehirlerimizi tüketen rantiye yönetimi. Kentsel dönüşümü rantı değil, kamu yararını gözeten şeffaf ve katılımcı şekilde gerçekleştireceğiz. Rantçı ve fırsatçı yönetim anlayışına son vereceğiz. Yetkiyi aldığımız tüm belediyelerde yeşili betona çevirme sevdalılarının düzenini bozacağız. Ormanları yok etmeye çalışan hainlerin tezgahını bozacağız.

Biz bir avuç şımarığın kazandığı kirli düzeni değiştirecek düzene sahibiz."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...