Tgrt Haber
24 Şubat 2024 16:55 - Güncelleme : 24 Şubat 2024 17:22

Özgür Özel'in memleketinde CHP adayının Saadet Partisi başvurusu reddedildi

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in memleketi Manisa'da, tekrar aday gösterilen CHP'li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in başvurusunun geç yapılması ve CHP'den aday gösterilememesi nedeniyle Saadet Partisi’nden aday olmak için yaptığı başvuru, yapılan itiraz üzerine ilçe seçim kurulu tarafından reddedildi.

Editör: Murat Makas / Kaynak: TGRT Haber
Özgür Özel'in memleketinde CHP adayının Saadet Partisi başvurusu reddedildi
CHP,Saruhanlı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e memleketi Manisa'da bir şok daha. Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'den adaylık başvurusunda geç kalan mevcut belediye başkanı ve başkan adayı Zeki Bilgin, Saadet Partisinden aday oldu. Bilgin'in adaylığını inceleyen İlçe Seçim Kurulu başvuruyu reddetti. İlçe Seçim Kurulunun aldığı kararla CHP, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinden aday çıkaramayacak.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin hazırlanan seçim takvimine göre, siyasi partilerin aday listelerini vermesi için gereken süre tamamlanmıştı.

8 DAKİKA GECİKME

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in memleketi Manisa’da, Saruhanlı ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı ve başkan adayı Zeki Bilgin’in adaylık başvurusu ve meclis üyeliği listesi başvurularını saat 17.00’ye kadar ilçe seçim kuruluna sunması gerekirken, 8 dakika gecikmeyle 17.08’de sunmuştu. CHP’li belediye başkanı Bilgin’in adaylık başvurusu ve meclis üyeliği listesi YSK sistemine geç girilmesi sebebiyle kabul edilmemişti.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...