Tgrt Haber
31 Mart 2024 14:08 - Güncelleme : 31 Mart 2024 14:42

Seçimin en kısa pusulası: Tek aday var, 2 bin 273 kişi oy kullanacak

Yerel seçimlerin en kısa pusulası Şırnak'ta. Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinde seçmenler 4,5 santimetre uzunluğundaki pusulada oy kullanıyor.

Editör: Onur Kaya / Kaynak: Anadolu Ajansı

Milyonlarca seçmenin oy kullandığı yerel seçimlerde en uzun oy pusulası İstanbul'da, en kısa pusula ise Şırnak'ta.

Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinde 2 bin 273 seçmenin, Şeyhan İlk ve Ortaokulu'ndaki 8 sandıkta, saat 07.00'den itibaren oy verme işlemi başladı.

4,5 SANTİMETRE UZUNLUĞUNDA

Seçmenler, sadece AK Parti'den Belde Belediye Başkan adayı Cehver Benek'in aday olduğu için 4,5 santimetre uzunluğunda en kısa pusulada oy kullanıyor.

Seçimin en kısa pusulası: Tek aday var, 2 bin 273 kişi oy kullanacak - 1. Resim

Şeyhan İlkokulu 1030 numaralı sandıkta oyunu kullanan Cehver Benek, partisinin kendisini tekrar beldede aday gösterdiği için mutlu olduğunu, 5 yıl daha belde için en iyi hizmeti vermeye çalışacağını söyledi.

"VAR GÜCÜMLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM"

Daha önce 3 dönem seçildiğini anımsatan Benek, "2009 yılından bu yana görev yapıyorum. Allah'ın izniyle belde halkına en iyi hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 5 yıl daha bize ruhsat verilecek. Bu sorumlulukla vatandaşların hizmetindeyiz. Onlara layık ve hizmetkar olmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Beldede basketbol, futbol sahası, oyun alanları, mesire alanı, gençlik merkezi, belediye binası gibi birçok hizmet gerçekleştirdiklerini ifade eden Benek, beldenin ihtiyaçlarına göre 5 yıl boyunca hizmet sunmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

"HERKES BAŞKANIMIZI SEVİYOR"

Belde sakinlerinden Agit Benek de seçimde vatandaşlık görevini yerine getirerek, oyunu kullandığını belirtti. Benek, "Beldemizde herkes başkanı seviyor. Herkes memnun ondan. Geçmiş dönemdeki seçimlerde oyların çoğunluğunu aldı. Bu sefer diğer partiler aday göstermedi. Bu seçimde tek adayımız vardı. Memleketimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...