22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %35
Rüzgar 6.36 /s
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
24˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
Salı
22˚/14˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2021-10-12 09:29:11

Kadın fotoğrafıyla paylaşımın bedeli ağır oldu! Başkan Hakan Şenoyar görevden alındı

İzmir'de yapılacak mermer ocağına tepki göstermek amacıyla sosyal medya hesabından bir kadın fotoğrafı paylaşan ve 'dikkatinizi çektiğime göre' notu ekleyen Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve ilçe yönetiminin görevine son verildi.

Kadın fotoğrafıyla paylaşımın bedeli ağır oldu! Başkan Hakan Şenoyar görevden alındı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Mermer ocağı yapımına tepki göstermek için kişisel sosyal medya hesabından bir kadının müstehcen görüntüsünü paylaşıp altına 'dikkatinizi çektiğime göre' notunu ekleyen Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar'a tepki yağdı. Paylaşımın parti içinde de eleştirilmesinin ardından Şenoyar ve ilçe yönetimi görevden alınırken CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından Şenoyar hakkında disiplin dosyası hazırlandı.

Geçtiğimiz günlerde ilçede yapılacak olan silisyum içerikli mermer ocağına tepki göstermek maksadı ile sosyal medya hesabından yarı çıplak kadın fotoğrafı paylaşan ve ‘Dikkatinizi çektiğime göre’ notunu ekleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, tepkilerin odağı olmuştu.

DİSİPLİN DOSYASI HAZIRLANDI

Şenoyar'ın mermer ocağına tepkisini göstermek için yaptığı bu paylaşım Cumhur İttifakı'nın eleştirisine neden oldu. Parti içinden de tepkilerin yükseldiği paylaşımla ilgili olarak CHP İzmir İl Başkanlığı, Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve ilçe yönetimini görevden aldı. Ayrıca Şenoyar hakkında disiplin dosyası da hazırlandı.

30 GÜN İÇİNDE SEÇİM YAPILACAK

Şenoyar ve yönetiminin görevden alınmasının ardından geçici bir ilçe yönetiminin kurulacağı, tüzük gereği 30 gün içerisinde seçim yapılarak yeni yönetimin oluşturulacağı öğrenildi.

Etiketler