Tarih : 18.06.2021 - 14:17 Yorum : 0

18 yaş üstü nüfusun yarısı aşılandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18 yaş üstü nüfusun yüzde 50'sinin aşılandığını açıkladı. Türkiye üst üste kırılan rekor ile dünyada çift doz aşı yapılan ülkeler sıralamasında 9'uncu oldu.

18 yaş üstü nüfusun yarısı aşılandı

Türkiye, koronavirüsle mücadelede önemli bir başarıya imza attı. Dünya genelinde en çok aşı yapılan ülkeler listesinde ilk 10'da bulunan Türkiye, nüfusunun önemli kısmını aşıyla buluşturdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18 yaş üstüne yönelik aşılama çalışmaları hakkında sevindiren gelişmeyi paylaştı. 18 yaş üstü nüfusun yarının aşılandığını bildiren Bakan Koca, Twitter hesabındaki paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Aşı programında yer alan 18 yaş üstü nüfusun yüzde 50'sinin tam doz veya ilk doz aşısı tamamlanmış durumda. Program, kısa sürede, beklediğiniz başarıya ulaşacak. Aşısı henüz yapılmayanların sayısında geri sayım başladı."Dünya genelinde COVID-19'a karşı uygulanan aşı 2 milyar 540 milyon dozu aştı.

TÜRKİYE EN ÇOK AŞI YAPILAN 9. ÜLKE

Nüfusa oranla en fazla doz aşı yapılan ülke, her 100 kişiye düşen doz sayısı 143,39 ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) oldu. Türkiye en çok aşı yapılan 9'uncu ülke oldu. Sağlık Bakanlığının verilerine göre, Türkiye'de bugüne kadar 40 milyon COVID-19 aşısı yapıldı.

Türkiye, toplam aşı sayısı bakımından dünyada 9. sırada yer alırken; her 100 kişiye düşen aşı sayısı 46,77 oldu. 25 milyon 456 bin 405 kişiye ilk doz, 14 milyon 237 bin 818 kişiye de ikinci doz aşı uygulandı.

DÜN REKOR KIRILMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada 24 saat içinde 1 milyon 582 bin 232 doz aşı yapıldığını duyurdu. Bakan Koca, bu önemli gelişmeyi şu ifadelerle paylaştı:

"Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43'te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı. Böylece son 24 saat içinde 1 milyon 582 bin 232 doza ulaştık. 24.00 itibarıyla yeni günün mesaisi başladı. İçiniz rahat uyuyun. Hayırlı geceler."

Vaka sayısı artan ve azalan iller Vaka sayısı artan ve azalan iller Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Buna göre hızı azalsa da vaka sayılarındaki düşme eğilimi devam ediyor. 5 – 11 haziran tarihleri arasında en çok vaka artışı Kars’ta oldu... En az vaka sayısı ise Bilecik’te tespit edildi.. İşte illerdeki son durum...

SGK aşı randevusu alma: SGK’lı aşı randevusu nasıl alır? SGK aşı randevusu alma Koronavirüs aşı çalışmalarında vites yükseltildi. Ülkemizde son 24 saatte 842 bin 494 kişiye aşı yapılarak rekor kırıldı. Her geçen gün aşı çalışmalarında yeni bir gruba geçiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden işçi ve memurların aşı olabilmesi için randevu almaları gerektiğini duyurdu. SGK’lı vatandaşlar, “aşı randevusu alma işlemi, SGK’lılar aşı randevusu nasıl alır? gibi soruların cevaplarını arıyor.

Bakan Koca açıkladı! Günlük aşılamada yeni rekor Günlük aşılamada yeni rekor Sağlık Bakan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bir buçuk milyon barajının geçildiğini belirtti.

Aşı odalarında görevli personele ek ödeme Aşı odalarında görevli personele ek ödeme Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye’de aşılama çalışmaları devam ederken Kovid-19 aşı odalarında görevli personele ek ödeme verilecek.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber