Tarih : 08.06.2021 - 18:59 Yorum : 0

Bakan Koca: Müzisyenler, film ve dizi prodüksiyon ekipleri aşılanmaya başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programına öncelikli bir grubun daha dahil edildiğini açıklayarak, ''Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler'' dedi.

Bakan Koca: Müzisyenler, film ve dizi prodüksiyon ekipleri aşılanmaya başlıyor

Aşılama planı kapsamında, öncelikli meslek grupları arasına müzisyenler ve set çalışanları da eklendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden 3 meslek grubuna daha aşı randevularının tanımlandığını açıkladı.

"BU GÜCE GÜVENİN"

Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri de yarından itibaren aşı olmaya başlayacabilecekler. Aşı hakkı e-nabız üzerinden tanımlananların, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alması gerekiyor. Bakan Koca paylaşımında, "Her geçen gün yeni meslek ve yaş grupları eklenerek ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız. Bu güce güvenin" ifadelerini kullandı.

8 Haziran 2021 koronavirüs tablosu açıklandı 8 Haziran 2021 koronavirüs tablosu açıklandı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs için bilgilendirme sayfasında Türkiye'nin güncel koronavirüs tablosunu açıkladı.

Biontech aşısı yüzde 91 koruyor Biontech aşısı yüzde 91 koruyor Türkiye'de de kullanılan BioNTech aşısıyla ilgili yeni bir araştırmanın verileri paylaşıldı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi BioNTech aşısının hastalığı engelleme seviyesini ve koruyuculuk oranını açıkladı.

Etiketler : Fahrettin Koca
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber