Tgrt Haber
11˚

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Zımba gibi yapan yöntemi İbrahim Saraçoğlu verdi, 2 dakikada çözümü varmış!

17 Nisan 2023 17:16 - Güncelleme : 17 Nisan 2023 17:26
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: TGRT Haber

Değişen mevsim koşulları hastalık dönemlerini de değiştirdi. Bir güneşli, bir yağmurlu hava kıyafet tercihlerinde de sorun oluşturuyor. Bu da özellikle geçiş dönemlerinde boğaz ağrısına, öksürüğe ve ateşlenmeye neden oluyor. Meğer boğaz ağrısına 2 dakikada çözüm varmış! Parolu, yutkunurken yaşayacağınız boğaz ağrısını, kuru öksürüğü ve ilaçları unutun! Doğal yollarla anında zımba gibi olmak için İbrahim Saraçoğlu sırları paylaştı!

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Zımba gibi yapan yöntemi İbrahim Saraçoğlu verdi, 2 dakikada çözümü varmış!
Boğaz Ağrısı, Öksürük, Kuru Öksürük, Elma Sirkesi

Yazdan kışa, kıştan yaza geçerken karşılaşılan boğaz ağrısı değişen mevsim koşulları nedeniyle de sıkça karşılaşılır hale geldi. Acile gidenler, hastanede yatanlar, günlerce evden dışarı çıkamayanlar var! Ancak bir yol daha var... Doğal yöntemlerle canavar gibi olmanın sırrını Doktor İbrahim Saraçoğlu paylaştı! Peki boğaz ağrısına iyi gelir, nasıl geçer? İşte evde boğaz ağrısına 2 dakika çözüm!

BOĞAZ AĞRISI İÇİN GÜNLERCE YATMANIZA GEREK YOKMUŞ!

Mavikadin.com sitesinde yer alan bir içerikte; İbrahim Saraçoğlu'nun uyguladığı doğal yöntemle iki dakikada ayağa kalkmanın formülünü paylaştı. 

İşte uygulamanız gereken İbrahim Saraçoğlu yöntemi:
Malzemeler

1 su bardağı su (200 ml)

1 tatlı kaşığı adaçayı (aktardan satın alabilirsiniz)

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Zımba gibi yapan yöntemi İbrahim Saraçoğlu verdi, 2 dakikada çözümü varmış!

Hazırlanışı

Cezvenin içerisine 1 su bardağı su koyulur ve kaynatılır. Kaynayan suyun altı kapatılarak içerisine 1 tatlı kaşığı adaçayı atılır. Cezvenin kapağı örtülür ve yaklaşık 7-8 dakika demlenmesi beklenir. Demlenen adaçayı süzgeç yardımıyla fincana süzülür, 1 ay boyunca her gün 1 çay bardağı adaçayı tüketilir. Bununla birlikte 1 ay boyunca her gün 2-3 kez soğumuş ada çayı ile gargara yapılmalıdır.

Zencefil Çayı

Malzemeler

1 su bardağı su (200ml)
5-6 damla limon suyu
1 çay kaşığı toz zencefil
1 ince dilim limon
1 tatlı kaşığı bal
1 küçük parça kabuklu tarçın

Hazırlanışı

Demliğin içerisine 1 su bardağı su koyulur ve kaynatılır. Kaynayan suyu altı kapatılır ve demliğin içerisine; zencefil, ince dilim limon ve kabuk tarçın eklenir. Demliğin kapağı kapatılarak yaklaşık 6-7 dakika demlenmesi sağlanır. Zencefil çayı demlendikten sonra süzgeç yardımıyla fincanın içerisine süzülür. Fincanın içerisine 1 tatlı kaşığı kadar bal ve 5-6 damla limon (isteğe göre) katılır, sıcak bir şekilde tüketilir. Zencefil çayı boğaz ağrılarına birebir çözümdür, birkaç gün zencefil çayı tüketerek boğaz ağrısını dindirebilirsiniz.

EVDE KURU ÖKSÜRÜK ANINDA KESİLECEK

Evde 2 dakika içerisinde kuru öksürüğün kesilmesi için bir formül var. Bu yöntem anneannelerimizden, babaannelerimizden günümüze kadar gelen bir taktik. Uyguladığınız andan itibaren etkisini göreceksiniz. 

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Zımba gibi yapan yöntemi İbrahim Saraçoğlu verdi, 2 dakikada çözümü varmış!

Boğaz ağrısının giderilmesinde etkili olan bir diğer yöntem ise elma sirkesi gargarasıdır. Elma sirkesi antibakteriyel özelliği sayesinde boğazdaki enfeksiyonu götürür ve boğaz ağrısını dindirir. Bunun için 1 çay bardağı suyun içerisine 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi dökülür. Çay kaşığı yardımıyla elma sirkesinin suya karışması sağlanır. Elde edilen sirkeli su ile her gün 2-3 kez gargara yapılabilir.

Elma sirkesi ile yapabileceğiniz bir diğer doğal çözüm de şu şekildedir; 1 su bardağı ılık suyun içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve yarım yemek kaşığı da bal eklenerek karıştırılır. Elde edilen karışım gün içerisinde 1-2 kez içilir.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.