Tarih : 22.06.2021 - 19:49 Yorum : 0

İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık her 100 bin kişide görülen vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, vaka sayılarının düşüş hızının azaldığını belirtti.

İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12-18 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Koca, diğer paylaşımında vaka sayı en çok azalan illeri duyurdu.

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER

Sağlık Bakanı Koca: "Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Kars, Gümüşhane, Bartın, Balıkesir ve Kırklareli. Vaka sayılarında düşüş devam edecek aşı ile bağışıklık kazanacağız. Normalleşmeye devam edeceğiz. Aşı ile bitecek." dedi.

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER:

NORMALLEŞMEYE ENGEL DEĞİL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da normalleşmeye engel değil. Aşı ile bitecek." dedi.

İLLERE GÖRE HAFTALIK VAKA SAYISI:

Aşılamada yeni dönem: Yaş sınırı 25'e indi Aşılamada yeni dönem: Yaş sınırı 25'e indi Türkiye aşılamada yeni bir döneme girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından, aşıda yaş sınırının 25'e indirildiğini açıkladı. Koca, "İlk randevular yarın. Gençlik salgına karşı harekete geçsin" dedi.

Aşılamada yaş sınırı düştü! Aşı randevusu: MHRS, Alo 182, e-Nabız, SMS yoluyla aşı randevusu alma MHRS, Alo 182, e-Nabız, SMS yoluyla aşı randevusu alma Aşılama çalışmalarında her geçen gün rekor kırılıyor. Bakan Koca’nın aşılamada yaş sınırının 25’e düştüğünü duyurmasıyla aşı randevu işlemleri merak konusu oldu. 25 yaş üstüne kadar gelinen aşılama çalışmalarında işçi ve SGK kaydı olanlarda aşı randevusu alabiliyor. Aşı randevusu alma işlemlerini sizin için derledik.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber