• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  116829
 • down
  USD
  6.0825
 • up
  EURO
  6.6031
 • up
  GBP
  7.917
 • up
  Altın
  323.076
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 26.09.2018 - 11:31 Yorum : 0

Kanser ilaçlarında kullanılıyor: Türkiye'de yetişiyor!

Ökse otu olarak da bilinen çökem otunun, çeşitli hastalıklara iyi gelmesi ve şifa amaçlı kullanılması açısından son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. Genellikle Türkiye Bulgaristan ve Arnavutluk'ta yetişen çökem otunun iyi geldiği hastalıklara siz de çok şaşıracaksınız.

Kanser ilaçlarında kullanılıyor: Türkiye'de yetişiyor!

Kanser ilaçlarında kullanılıyor: Türkiye'de yetişiyor! 
Üst solunum yolu hastalıklarını sıklıkla yaşayan kişilerin düzenli olarak tüketmesi gereken bir çaydır. İçerdiği ferahlatıcı ve anti bakteriyel maddeler sayesinde boğazdaki enfeksiyona neden olan zararlı hücrelerin sayısını azaltır.

Yapılan araştırmalarda çekem otunun kanserli hücrelerin yayılmasını engellediği ve kötü huylu tümörlerin küçülmesini sağladığı gözlemlenmiştir. Ayrıca kanser ilaçlarının içeriğinde de çekem otunun olduğu söylenmektedir.

Bazı gıdaların neden olduğu ishal rahatsızlığı sırasında da tüketilmesi hem sıvı kaybını önler hem de bağırsaklarda ishale neden olmuş hücrelerin sayısını azaltır. Kullanım açısından çökem otu, en sık şekilde çayı yapılarak tüketilir. Çiğ olarak tüketilmesi nöbetlere neden olduğundan uzmanlar tarafından önerilmeyen bir yöntemdir.

En uygun kullanım şekli, kurutulmuş şekilde alınan çökem otunu kaynar su içerisinde bekletip, süzdükten sonra çayını içmektir. Çökem otunun yaprak ve sap kısmı tüketilebilir ancak meyveleri zehirlidir ve ağız yoluyla tüketilmesi halinde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

'Avrupa’da her yıl yaklaşık 120 bin kişi kanser hastalıklarına yakalanıyor' 'Avrupa’da her yıl yaklaşık 120 bin kişi kanser hastalıklarına yakalanıyor' Finlandiya Çalışma ve Sağlık Bakanı Pirkko Mattila, iş yerlerinde kanserojen içerikli kimyasal maddelerin patlaması sonucu meydana gelen tahribata işaret ederek, "Avrupa’da her yıl yaklaşık 120 bin kişi kanser hastalıklarına yakalanıyor." dedi

Kanseri azaltan madde bu sebzelerde var Kanseri azaltan madde bu sebzelerde var Bilim insanları neden lahana, brokoli gibi sebzelerin, bağırsak kanseri riskini azalttığını bulduklarını açıkladı.

Kanser tedavisinde yeni gelişme Kanser tedavisinde yeni gelişme Bilim insanları, kanser vakalarının yüzde 50’sini oluşturan ilaçla tedavi edilemeyen kanser türleri için, hücre çoğalmasını tetikleyen açma kapama proteinini tamir ederek yeni bir tedavi türü geliştirdi.

Kanser hastalarının tedavisi ücretsiz oldu Kanser hastalarının tedavisi ücretsiz oldu SGK'nın Sağlık Uygulama Tebliği'nde yapılan değişiklikle kanser hastalarının tedavisi tamamen ücretsiz hale getirildi.

Etiketler : kanser sağlık
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber