2021-12-11 19:06:58

Son dakika! 11 Aralık koronavirüs tablosu: Vaka ve vefat yükseldi

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 191 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, 19 bin 255 yeni vakanın olduğunu açıkladı. Düne göre vaka ve vefat sayısında yükseliş yaşandı.

Son dakika! 11 Aralık koronavirüs tablosu: Vaka ve vefat yükseldi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı.

11 Aralık’ta açıklanan 24 saatlik verilere göre 19 bin 255 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 191 oldu. Bir günde toplam 349 bin 221 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 23 bin 180 olarak kaydedildi.

AŞILAMADA SON DURUM

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 85,4 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Bartın takip etti. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 57,9 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

BAKAN KOCA'DAN "AŞI" AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yaygın aşılamanın ardından süreç şunu gösteriyor: Tam aşılı olanlar Covid-19’u genellikle hafif geçirmekte. Aşı aleyhtarı söylemlerden etkilenenler, aşılarını eksik bırakanlar, genç olsalar da kronik rahatsızlıkları bulunmasa da yıpratıcı günler yaşıyor. Aşının sonuçları ortada” dedi.

11 ARALIK KORONAVİRÜS TABLOSU

10 ARALIK KORONAVİRÜS TABLOSU

Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan verilerde ise 18 bin 561 yeni vaka tespit edilmiş, 176 kişi ise hayatını kaybetmişti.

 

Etiketler