2021-11-09 20:50:37

Son dakika! 9 Kasım koronavirüs tablosu: Vaka ve vefat sayısında yükseliş

Son dakika: Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 9 Kasım koronavirüs tablosuna göre; 28 bin 662 yeni vaka tespit edilirken, 196 kişi hayatını kaybetti. Düne göre vaka ve vefat sayısında artış gözlemlendi. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada aktif vaka sayısının 450 bini geçtiğini belirtti.

Son dakika! 9 Kasım koronavirüs tablosu: Vaka ve vefat sayısında yükseliş
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son dakika: Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 9 Kasım koronavirüs tablosuna göre; 28 bin 662 yeni vaka tespit edilirken, 196 kişi hayatını kaybetti. Düne göre vaka ve vefat sayısında artış gözlemlendi.

ŞANLIURFA AŞILAMADA EN GERİDE

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 79,49, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 89,73 olarak kayıtlara geçti. Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 117 milyon 723 bin 821 doza yükseldi. 18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Amasya, Muğla, Osmaniye, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Edirne oldu. En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

BAKAN KOCA AKTİF VAKA SAYISINI PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Aktif vaka sayımız yaklaşık 450 bin 126. Testi pozitif çıkmış kişilerin, şikayetleri ne düzeyde olursa olsun, hastalığın yayılmasına izin vermemek için izolasyon koşullarına kesinlikle uymaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Salgınla mücadelede başarı ortak sorumluluğa bağlı." ifadelerini kullandı.

 

9 KASIM KORONAVİRÜS TABLOSU

8 KASIM KORONAVİRÜS TABLOSU

Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan verilere göre; 27 bin 824 yeni vaka tespit edilirken, 187 kişi hayatını kaybetmişti.

 

 

Etiketler