2021-12-09 15:41:39

Beşiktaş’tan Sergen Yalçın ve yeni hoca açıklaması!

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın döneminin sona ermesi ile birlikte açıklamalarda bulunan Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Fenerbahçe derbisi öncesinde yeni hocayı takıma yetiştirmeye çalışacaklarını ifade etti.

Beşiktaş’tan Sergen Yalçın ve yeni hoca açıklaması!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın dönemi resmen sona erdi. İstifasını yöneteme sunan Sergen Yalçın’ın isteği kabul edilerek yollar ayrıldı. Yaşanan ayrılık sonrası Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ın bir evladı olduğunu belirten Kocadağ,  Yalçın’ın defterinin Beşiktaş için kapanmadığını söyledi. 

TAZMİNAT KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

Hoca olarak daha öncesinde bir planlarının olmadığını söyleyen Kocadağ, arama çalışmalarına başladıklarını belirterek yeni hocanın kısa sürede takımın başına geçeceğini ifade etti. Kocadağ, Sergen Yalçın ile yolları ayırdıktan sonra herhangi bir tazminat maddesinin olmadığını ifade ederken “Maddi konuyla alakalı durum yok, tazminat maddesi yoktu. O noktada karşılıklı anlaşarak ayrıldık. Karşılıklı konuşuldu ve bizim ayrılma düşüncemiz olmadığını söyledik ama üst üste gelen bir süreç var, hocamızın belirttiği bir söz var. Daha fazla zarar vermek istemiyorum demesi camiayı düşündüğü, bizleri taraftara karşı olduğu sorumluluktan dolayı. Hocamızın Beşiktaş defteri kapanmadı. Daha önce de ayrılıklar yaşadı. Bizler de ayrılıklar yaşadık, tekrar geldik. Beşiktaş her zaman kalıcı olan unsur. Belki biz oluruz olmayız ama Sergen hoca yeniden bu kapıdan girecektir. Sergen Yalçın hocalık anlamında kendini ispat etmiş durumda. Bizim zaten içeride kendi profesyonellerimiz, hocalarımız var. Önder hoca takımın başında olacaktır. Daha sonra bu hafta içerisinde hoca adaylarıyla görüşüp kararı veririz. Yerli-yabancı konusunda bir şey söylemek istemem. Önümüze hangi seçenekler gelecek, kimler müsait, kim bizim istediğimize cevap verecek hoca olarak, onları bu hafta içerisinde süre gösterecek” dedi.

“DERBİ ÖNCESİ HOCAYI YETİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Şu an için isim konusunda konuşmanın doğru olmadığını söyleyen Emre Kocadağ, "Çok değerli hocalar. İsim üzerinden konuşmak doğru olmaz. Biz başkanımız ve profesyonellerimizle liste üzerinden bakacağız. Derbi öncesine yetiştirmeye çalışacağız hocayı. Bizim hiçbir isim üzerinde düşünme fırsatımız olmadı. Bu kulübü idare etmek için buradayız, bir ayrılık yaşandı üzerimize düşeni yapacağız. En iyisi olması içinden elimizden geleni yapacağız. Oyuncular da üzüldü. Geçen sene iyi bir sezon geçti. Çok başarılarla dolu bir sezondu. Hocamız da oyunculara veda etti, oyuncular da teşekkür etti" şeklinde konuştu.

 

Etiketler