22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-20 09:51:10

CSKA Moskova’dan Yusuf Yazıcı için skandal tanıtım: ‘Nataşa’ rezaleti sonrası işten kovuldular

Milli futbolcu Yusuf Yazıcı’nın Fransa’nın Lille takımından CSKA Moskova’ya transferinin duyurulduğu video krize neden oldu. Video kısa sürede silinmesine rağmen sosyal medyada viral olunca Rus ekibi videoyu hazırlayanların işine son verdiğini belirtirken Türkçe ve İngilizce özür mesajı yayımladı.

CSKA Moskova’dan Yusuf Yazıcı için skandal tanıtım: ‘Nataşa’ rezaleti sonrası işten kovuldular
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Fransa’nın Lille takımında CSKA Moskova’ya kiralanan milli futbolcu Yusuf Yazıcı’nın tanıtım videosu Rusya’yı adeta karıştırdı.  Son dönemde birçok takımın ilginç yöntemlerle açıkladığı yeni transferlerine Rus ekibi de dahil oldu.

İSPANYA KAMPINA KATILACAK

Rusya’daki sağlık kontrollerinin ardından Yusuf Yazıcı’nın İspanya kampında katılacağını öğrenilirken Yusuf Yazıcı Transfer sonrası "O zaman başlayalım" paylaşımını yaptı. 

"BURADA ÇOK NATASHA VAR YUSUF"

Milli futbolcunun duyurulduğu video ise sosyal medyada büyük tepki çekti. Yapılan paylaşımda CSKA Moskova'nın Yusuf'a sosyal medyadan, "Merhaba Yusuf, seni bekliyoruz neredesin? Sözleşme imzalamaya hazırız. Yusuf burası Rusya! Burada çok.Natasha var!" mesajlarını gönderdiği, önceki mesajlara cevap vermeyen Yusuf'un ise son mesajı görür görmez "5 dakikaya oradayım" diye cevap verdiği görülüyor.

“VİDEOYU YAPANLAR İŞTEN ÇIKARILDI”

Paylaşımın silinmesine rağmen sosyal medada viral olmasının ardından Rus kulübünden ilk açıklama PR Direktörü Serguei Aksenov'dan geldi. Aksenov; "Yapılan kabul edlemez. Hem kamuoyundan hem de Yusuf'tan özür diliyoruz. Videoyu yapan ekiple yollarımızı derhal ayırdık." açıklamasını yaptı.
CSKA Moskova'nın resmi sosyal medya hesabından, CSKA TV Genel Yayın Yönetmeni Katerina Kirilcheva'nın imzasıyla Türkçe ve İngilizce açıklama yayınlandı.

“ÖZÜR DİLERİZ”

Açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

Takımımıza yeni katılan oyuncumuz Yusuf Yazıcı'nın transfer haberini duyurduğumuz video ile ilgili pişmanlığımı paylaşmak istiyorum. Farklı bir senaryo üzerinden hareket etmeyi planlarken, oyuncuyla fiziki olarak çekim yapamacağımız için alternatif fikir üretmem gerekti. Zaman darlığı dolayısıyla oluşturduğum ve sonrasında uyguladığım fikrin son derece yakışıksız ve kaba olduğunu kabul ediyorum. Kısa süre içerisinde sosyal medya hesaplarımızdan kaldırılan bu paylaşım dolayısıyla kırdığım tüm kadınlardan, taraftarlarımızdan ve özellikle içerikten habersiz olan Yusuf Yazıcı'dan özür dilerim.

 

Etiketler