2022-05-15 14:17:11 | Son Güncelleme : 2022-05-15 14:54:24

Son dakika: Trabzonspor taraftarı Fenerbahçe otobüsüne saldırdı

Fenerbahçe, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile Trabzonspor taraftarının kendi taraftarlarını taşıyan otobüse saldırıda bulunduğunu duyurdu.

Son dakika: Trabzonspor taraftarı Fenerbahçe otobüsüne saldırdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Fenerbahçe, Trabzonsporlu kişilerin kendi taraftarlarını taşıyan otobüse saldırıda bulunduğunu duyurdu. Sarı-Lacivertli ekip, durumu resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile paylaştı. Twitter'dan yapılan paylaşımda; Edremit'ten gelen taraftarları taşıyan otobüsün Trabzonspor formalı kişiler tarafından sopalı, bıçaklı saldırıya uğradığı belirtildi. Aynı açıklamada Fenerbahçe, taraftarlarına geçmiş olsun diledi.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Taraftarlara yapılan saldırıya karşı Fenerbahçe, olayın yaşanmasına neden olan kişiler için kınamada bulundu. İşte Sarı-Lacivertli ekip tarafından yapılan açıklamanın tamamı:

"Futbol Takımımızın bugün stadımızda oynayacağı Fatih Karagümrük maçını izlemek için Edremit’ten yola çıkan Fenerbahçe taraftarını taşıyan Edremit Derneğimizin otobüsüne, Osmangazi Köprüsü’nde Trabzonspor formalı kişiler tarafından bıçaklı, sopalı bir saldırı gerçekleşmiştir.
Otobüste bulunan, bu saldırıya maruz kalan tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
İçerisinde kadın ve çocuk taraftarlarımızı da taşıyan otobüsün camlarını kıran, otobüsün içine kadar girerek yangın tüpü sıkan taraftar görünümlü saldırganları kınıyor; gereken cezayı almaları için Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu konunun takibinde olacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz."

 

 

Etiketler