2022-06-20 14:20:00 | Son Güncelleme : 2022-06-20 14:27:22

OPPO ColorOS 13'ün Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı: Beta Programı da Sızdırıldı

OPPO'nun Android 13 ile geliştirdiği ColorOS 13 arayüzü, yeni ekran görüntüleriyle ortaya çıktı. Ayrıca arayüzün beta programı zaman çizelgesi de aynı sızıntıda yer aldı.

OPPO ColorOS 13'ün Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı: Beta Programı da Sızdırıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

OPPO, yeni arayüz güncellemesi ColorOS 13'ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Halihazırda Android 13 testlerine de devam eden üretici, merakla beklenen arayüz güncellemesini de önümüzdeki aylarda piyasaya sürecek. 

ColorOS 13 için meraklı bekleyiş sürerken, Çin'in güvenilir kaynaklarından Digital Chat Station, ColorOS 13'e dair ekran görüntülerini paylaştı. Henüz tanıtılmayan arayüzün, bu sayede detayları da gün yüzüne çıkmış oldu. Peki ColorOS 13 ile neler değişecek?

COLOROS 13 GELİYOR

OPPO cihazlarda büyük değişiklik getirmesi beklenen ColorOS 13, gerek görsel gerekse sistem akıcılığı tarafında önemli iyileştirmelere sahip olacak. Arayüz tasarımı daha önce birkaç kez daha ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Çinli kaynaklar, Android 13 tabanlı arayüzü yeniden gün yüzüne çıkardı.

ColorOS 13'ün sızdırılan ekran görüntüsünün yanı sıra, yazılımın beta programı zaman takvimi de paylaşıldı. Ancak bunun öncesinde ColorOS 13'teki değişikliklere bakalım.

Sızdırılan ekran görüntüsüne baktığımızda OPPO, ColorOS 13 güncellemesinde; OnePlus'ın HydrogenOS arayüzüne benzer bir tasarımı kullanacak. Diğer yandan arayüz, eski sürüme nispeten daha fazla widget ile desteklenecek. 

Gelişim açısından kaynaklar, ColorOS 13 için ''iddialı bir arayüz olacak'' dedi. Öyle ki bu güncelleme, ColorOS 12'den daha iyi olacak ve kullanıcı deneyimi de iyileştirilecek.

COLOROS 13 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Çinli teknoloji devi OPPO, ColorOS 13 arayüzünü muhtemelen ağustos ayında piyasaya sürecek. Ancak bunun öncesinde beta test süreci var. Peki beta süreci ne zaman başlayacak?

Sızdırılan bilgilere ve görüntülere göre ColorOS 13,Android 13 Beta 3'e dayalı testlerine temmuz ayında başlayacak. Daha sonra ağustos ayında herkese açık beta süreci takip edilecek.

Resmi lansman için de kullanıcılar epey meraklı. Kaynaklara göre ColorOS 13, ağustos ayında halka açık testlerin başladığı sürede duyurulacak. Daha sonra da cihazlar kademeler halinde bu güncellemeyi alacak.