2022-04-04 17:02:00 | Son Güncelleme : 2022-04-04 17:11:23

Spotify hesabımı nasıl kapatırım? Spotify hesap silme linki 2022

Spotify müzik akış platformu, 1 milyarı aşkın kullanıcı tarafından indirilerek dünyanın en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Şarkı ve podcast özellikleri ile milyonlarca kullanıcının birincil tercihi olan platform, dört paket ile farklı ödeme seçenekleri sunuyor. Ancak bazı kullanıcılar Spotify hesap silme işlemini nasıl yapacağını merak ediyor. Uygulamadan memnun kalmayan kişiler ‘Spotify üyelik kapatma nasıl yapılır?’ sorusunu soruyor. İşte adım adım hesap silme işlemi…

2006'da kurulan Spotify, 1 milyardan fazla cihaza indirildi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
2006'da kurulan Spotify, 1 milyardan fazla cihaza indirildi.

Müzik akış platformu Spotify, milyonlarca kullanıcı için şarkı dinlemeyi daha kolay ve keyifli hale getiriyor. Abonelik sistemi ile hizmet veren İsveç merkezli şirket, ‘free’ yani ücretsiz ve ‘premium’ ücretli olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Ücretsiz paketi tercih eden kullanıcılara platformdaki bütün şarkılar sunulmazken birçok avantajdan da yararlanmaları mümkün olmuyor.

Spotify Premium kullanıcıları ise milyonlarca müzik ve podcasti, reklamsız ve çevrim dışı (internet kapalıyken) dinleyebiliyor ve platformdaki tüm yayınlara erişebiliyor. Ancak yine de kimi kullanıcılar maddi sebeplerden dolayı ya da platformdan memnun kalmadığı için hesabını silmek istiyor. Merak edenler için ‘Spotify hesap silme işlemi nasıl yapılır?’ sorusuna cevap aradık.

SPOTIFY HESAP SİLME LİNKİ

Müzik akışı servisini artık tamamen kapatmak isteyenler için adım adım hesap silme işlemini yazdık...

  • İlk olarak üstte yer alan ‘Spotify hesap silme linki’ başlığına tıklayarak bağlantıya gidin,
  • Ardından karşınıza çıkan ekranda Spotify hesabınıza giriş yapmanız istenecek,
  • Burada ‘Hesabı kapat’ seçeneğine tıklayın,
  • Daha sonra ‘Devam’ butonuna tıklayın.
  • Spotify hesabınızı oluştururken kullandığınız e-posta hesabınıza bir mail gönderilmiş olacak.
  • E-posta hesabınıza girerek Spotify tarafından gönderilen mailde yer alan ‘Hesabımı kapat’ linkine tıklayın. 

Artık Spotify hesabın tamamen kapatıldı. 7 gün sonra hesabınız tamamen silinecek. 7 günlük süreçte hesabınıza aynı e-posta (ya da kullanıcı adınız) ve şifreniz ile giriş yaparak yeniden hesabınızı aktifleştirebilirsiniz.

SPOTIFY PREMIUM İPTAL ETME  

Spotify’ı ücretli olarak kullanan ancak planını değiştirmek isteyen kullanıcılar ise ‘Spotify premium hesap kapatma nasıl yapılır?’ sorusunu sıkça soruyor. Spotify üyeliğini tamamen kapatmak istemeyen yalnızca ücretli (premium) abonelik sisteminden ücretsiz sürüme geçmek isteyenlerin şu adımları takip etmesi gerekiyor. 

  • Spotify web sitesine girip oturum açın,
  • Ardından ‘Hesap’ bölümüne tıklayın,
  • Burada karşınıza çıkan ‘Planın’a tıklayın ve daha sonra ise ‘Planı Değiştir’e basın,
  • Premium’u İptal Et’ butonuna tıkladıktan sonra onay işlemlerini tamamlayın.

Artık Spotify Premium abonesi değilsiniz! Ücretsiz versiyonda müzik dinlemeye devam edebileceksiniz ve istediğiniz zaman yeniden premium’a geçiş yapabilirsiniz.

Spotify Premium ücretleri ne kadar? Bireysel plan 17.99 TL, Premium Duo 23,99 TL (iki premium hesabı kullanabiliyor), aile planı 29.99 TL (altı hesap kullanabiliyor), öğrenci ise 8.99 TL. 

Etiketler