2021-09-21 15:51:08

Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri TEKNOFEST'te

Baykar tarafından yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri, sergilendiği TEKNOFEST 2021'de ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri TEKNOFEST'te
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye'nin ilk yerli ve milli uçan arabası Cezeri, TEKNOFEST 2021'de yeniden görücüye çıktı. Ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Cezeri'nin 10 -15 yıl içinde yollara çıkması bekleniyor.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli insansız hava araçlarını üreten Baykar, en yeni teknolojilerle geliştirdiği ürünleri TEKNOFEST’ 2021’de sergiliyor. Baykar tarafından milli ve özgün kaynaklarla geliştirilen uçan araba ‘Cezeri’ TEKNOFEST 2021’de katılımcılarla buluştu.

Daha önce 2019 yılında gerçekleşen TEKNOFEST’te tanıtılan uçan araba bugün başlayan TEKNOFEST’te de görücüye çıktı. Uçan arabanın gelecekte trafik sıkışıklığının önlenmesine, şehir içi ulaşımın kolaylaşmasına katkıda bulunması öngörülüyor. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği uçan arabanın 10 - 15 yıl içinde yollara inmesi bekleniyor.

"BİLİM KURGU FİLMLERİNDEKİ GİBİ"

TEKNOFEST’i ziyaret eden Göksel Yaman isimli vatandaş uçan arabayla ilgili olarak ‘’Uçan araba ‘Cezeri’ oldukça ilgimizi çekti. Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz araçlara benziyor. Kullanılmaya başlandığında trafik sorununa çözüm olabilir ve hayatı kolaylaştırır. Yerli firmalarımızın böyle teknolojiler geliştirmesinden dolayı çok mutlu ve gururluyum’’ dedi.

Etiketler