2022-01-04 11:07:58

6 yıldır kayıp Yasin için kan donduran iddia: Annesi öldürüp kuyuya attı, sebebi yasak aşk...

Konya'da 6 yıldır kayıp olan 6 yaşındaki Yasin Şahin hakkında kan donduran bir iddia ortaya atıldı. Çocuğun anne ve babasının, oğullarını bulmak için katıldıkları bir televizyon programına bağlanan izleyici, anne Ümmü Şahin'in kendisine "Yasin görmemesi gereken şeyler gördü, biz de onu öldürdük" dediğini öne sürdü.

6 yıldır kayıp Yasin için kan donduran iddia: Annesi öldürüp kuyuya attı, sebebi yasak aşk...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Konya Akören'de 6 yıl önce evlerinin önünde oyun oynarken kaybolan ve o günden sonra bir daha haber alınamayan Yasin Şahin 6 yıldır kayıp. Şahin'in anne ve babası bir televizyon programına katılarak oğullarının bulunması için yardım almak isteyince kan donduran iddialar ortaya atıldı. Yarışmaya telefonla bağlanan bir izleyici, anne Ümmü Şahin'in kendisine "Yasin görmemesi gereken şeyleri gördü. Benim arkamdan gelmiş. Biz de onu öldürdük" dediğini öne sürdü.

Anne Ümmü Şahin'in yasak aşk yaşadığı ve Yasin buna tanık olduğu için çocuğunu öldürdüğü öne sürüldü.

JANDARMANIN ÇALIŞMALARI SONUÇSUZ KALDI

Akören'e bağlı Belkuyu Mahallesi'nde yaşayan Yavuz ve Ümmü Şahin'in 5 çocuğundan biri olan anaokulu öğrencisi Yasin, 4 Nisan 2016 günü evlerinin önünde oynarken kayboldu. Çantasını müstakil evlerinin duvarına astıktan sonra bir anda sır olan çocuğun bulunması için jandarma ve AFAD ekipleri uzun süre çalışma yaptı. Sarp kayalıkların olduğu bölgede, özel eğitimli iz takip köpekleri, droneler ve helikopterle yapılan aramalarda sonuç alınamadı. 80 kilometrelik alanda yürütülen arama çalışmaları 24 gün sonra sonlandırıldı. 6 yaşındaki çocuğun öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine çalışmalar yoğunlaştırılırken soruşturmayı yürüten jandarma onlarca kişinin ifadesine başvurdu. Bir evin bahçesinde kadavra köpekleri ile birlikte kazı yapılsa da küçük çocuğun izine rastlanılmadı.

"GÖRMEMESİ GEREKEN ŞEYLER GÖRDÜ, ÖLDÜRDÜK"

Anne Ümmü ve baba Yavuz Şahin'in katıldığı programa bağlanan bir izleyici kan donduran iddialarda bulundu. 2018 yılının Temmuz ayında Ümmü Şahin'in kadın sığınma evine geldiğini anlatan izleyici, "Ümmü bana, 'Yasin görmemesi gereken şeyleri gördü. Benim arkamdan gelmiş. Bizde onu öldürdük' dedi. O köydeki kuyular araştırılsın. O kuyulardan birinden o çocuğun cesedi çıkacak. Bana öldürdük dedi" şeklinde konuştu. Bunu üzerine Yavuz Şahin, "Köyde 3 tane kuyu var. Üçünü de boşaltıp incelediler. Fosseptik kuyularına da bakıldı" dedi.

Ümmü Şahin ise iddiaları reddederek "Ben çocuğum için halen daha ağlıyorum" dedi.

"YAVUZ'A ÖYLE BİR ACI YAŞATACAĞIM Kİ..."

Sabah'ın haberine göre, Ümmü Şahin'in Yasin'in kaybolmasından 1 ay kadar önce eşinin amcasının kızı Hanife Şahin'e, "Ben Yavuz'a öyle bir acı yaşatacağım ki, kıyamette bile içerisinden çıkamayacak' dediği iddia edildi. Ümmü Şahin ise, "Bir anlık öfkemle söyledim. Ben çocuğum için halen daha ağlıyorum" dedi.

Yavuz Şahin de eşinin kendisine, "Sana bir acı yaşatacağım" dediğini anlatırken jandarmanın dosya ile ilgili soruşturmasının sürdüğü öğrenildi.

Etiketler