25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-12-26 15:35:05

Alevlerin arasında can pazarı: Anne kız son anda kurtarıldı

Denizli'de şofbenden çıkan yangından alevler adeta iki katlı müstakil evi yuttu. Alevlerin arasında kalan anne ve kızı kendisini son anda dışarıya attı.

Alevlerin arasında can pazarı: Anne kız son anda kurtarıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Denizli'de iki katlı evde kızı Hatice Kaptan ile yaşayan anne Meliha Kaptan, banyodan dumanlar çıktığını fark etti. Kapıyı açtığında şofbenin alev alev yandığını gören anne kız, alevleri söndürmeye çalışsa da başarılı olamadı. Alevlerin git gide büyümesinin ardından anne ve kız kendisini son anda dışarıya attı. Mahalleyi saran dumanları fark eden çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

(Mahalleyi saran dumanları fark eden çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi)

KORKU DOLU GÖZLERLE İZLEDİLER

Olay yerine gelen polis ekipleri yolda güvenlik önlemleri alarak, alev alev yanan evin yanında bulunan araçları çektirdi. İtfaiye ekipleri çatıyı komple saran alevlere karşı yoğun bir çalışma gerçekleştirerek kontrol altına almaya çalıştı. Alevlerin şiddetlendiği evde camlar patlamaya başlarken, elektrik direği de yanmaya başladı.

Korku dolu gözlerle o anları izleyen anne ve kızı komşuları sakinleştirdi. Alevleri uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alan ekipler, ardından soğutma çalışmalarını gerçekleştirdi. Yangında kullanılamaz hale gelen evde, büyük maddi hasar meydana geldi.

Etiketler