2021-11-10 16:53:19

Birlikte alkol aldığı arkadaşını 'sarkıntılık' gerekçesiyle öldüren kişiye iyi hal indirimi

Kocaeli'de birlikte alkol aldıktan sonra nişanlısına sarkıntılık ettiği gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren sanığa 'iyi hal indirimi' uygulandı. 15 yıl hapis cezasına çarptırılan sanığın nişanlısı ise delil yetersizliği sebebiyle beraat etti.

Birlikte alkol aldığı arkadaşını 'sarkıntılık' gerekçesiyle öldüren kişiye iyi hal indirimi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kocaeli'de nişanlısı ile birlikte alkol aldıkları arkadaşını 'sarkıntılık ettiği' iddiasıyla bıçaklayarak öldüren sanığa iyi hal inidirimi ile 15 yıl hapis cezası verildi.

17 Aralık 2020 tarihinde Kocaeli’nin İzmit ilçesi Ortaburun Mahallesinde meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre, 55 yaşındaki Aydın Memiş'ten haber alamayan komşuları, evine gittikleri Memiş’in yerde hareketsiz şekilde yattığını gördü. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

BIÇAKLADIKTAN SONRA SUÇ ALETİNİ SOBADA YAKMIŞ

Ekipler, 55 yaşındaki Aydın Memiş’in bıçaklanarak hayatını kaybettiğini belirledi. Jandarma ekiplerince başlatılan incelemede, Memiş’in cinayetten önce en son Bahadır A. ile nişanlısı Sultan A. ile birlikte alkol aldıklarını ve tartıştıkları tespit edildi.

Gözaltına alınan iki şüpheliden Bahadır A. ifadesinde, Memiş'i nişanlısına sarkıntılık yaptığı için bıçaklayarak öldürdüğünü ve daha sonra suç aleti bıçağı sobaya atıp Memiş'in cep telefonunu alarak kaçtığını söyledi. Nişanlı çift, karakoldaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dava sürecinde Sultan A.'nın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Sanık iyi hal inidiriminden yararlanarak 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

"TACİZDE BULUNDUĞU İÇİN YAPTIM"

Sanıkların yargılanmasına, Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya Sultan A.’nın avukatı Melike Yavuz, tutuklu sanık Bahadır A. ve avukatı Ceren Terzioğlu Alkuş katıldı. Son sözleri sorulan sanık Bahadır A., "Olayların böyle olmasını istemezdim. Aydın Memiş, kız arkadaşıma tacizde bulunduğu için böyle bir olay meydana geldi" dedi.

SANIĞA 15 YIL, NİŞANLIYA BERAAT

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Sultan A.'nın "kasten öldürme" suçuna iştirak ettiğine dair herhangi bir delil bulunmadığından beraatine karar verdi. Aydın Memiş'i öldüren tutuklu sanık Bahadır A.'ya ise "kasten öldürme" suçundan iyi hal indirimi uygulanarak, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Etiketler