Tarih : 28.09.2021 - 16:13 Yorum : 0

Asit kuyusuna düşen patronunu kurtarmaya çalışırken ikisi de canından oldu

Eskişehir'de bir işverenin asit kuyusuna düştüğünü fark eden işçi, patronunu kurtarmak için kuyuya atlayınca hem işçi hem de patron hayatını kaybetti. Onları kurtarmaya çalışan 8 işçi ise yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Asit kuyusuna düşen patronunu kurtarmaya çalışırken ikisi de canından oldu

Eskişehir’deki bir fabrikada asit kuyusuna düşen işveren ile ona yardım etmek amacıyla peşinden atlayan işçi hayatını kaybetti. Onları kurtarmak isteyen 8 işçi ise yaralandı.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (EOSB) bir fabrikada meydana gelen olayda, fabrika sahibi 60 yaşındaki Bayram Kurtuluş, fabrikaya ait ek inşaat sahasında çalışmaları kontrol ederken kapağı açık olan asit kuyusuna düştü. Durumu fark eden işçi Erkan Karahüyüklü ise patronunu kurtarmak için kuyuya atladı.

Kuyunun içinden kurtulmaya çalışarak yardım çığlıkları atan patron ve işçiyi fark eden diğer çalışanlar, itfaiyenin yardımıyla iş yeri sahibi ve işçiyi kuyudan çıkardı. Ağır yaralanan Bayram Kurtuluş ve Erkan Karahüyüklü, 112 Acil Servis ekiplerince Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

Burada tedavi altına alınan işveren ve patron, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Öte yandan, kurtarma çalışması esnasında asitten etkilenen 8 işçi ise Eskişehir Şehir Hastanesi’ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildi. 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 8 kişinin de yaralandığı olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Kaynak : İHA/ESKİŞEHİR
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber