Tarih : 22.10.2021 - 13:02 Yorum : 0

Bana bir şey olursa sorumlusu kocam dedi, doğalgaz borusuna asılı halde bulundu

2 ay önce Umut Güler ile dünya evine giren 21 yaşındaki Kader Güler, doğal gaz borusuna asılarak ölü halde bulundu. Herkesin intihar diye düşündüğü olayın ardından Kader'in ailesi, kızlarının sürekli şiddet gördüğünü belirterek ölmeden önce kendilerine, "Bana bir şey olursa sorumlusu Umut'tur" yazılı mesaj gönderdiğini açıkladı.

Bana bir şey olursa sorumlusu kocam dedi, doğalgaz borusuna asılı halde bulundu

İstanbul'da 2 ay önce Uumt Güler'le düğün yaparak dünya evine giren Kader Güler, evliliğin ikinci ayında doğal gaz borusuna asılı halde bulundu. Genç kadının acı haberini alan ailesi, bunun intihar değil cinayet olduğunu öne sürerek Kader'in evlendiği günden beri eşinden şiddet gördüğünü, kendilerine "Bana bir şey olursa bunun tek sorumlusu Umut" yazılı bir mesaj attığını öne sürerek konunun araştırılması talebinde bulundular.

Olay geçtiğimiz Pazar günü Esenler’de meydana gelen olayda, 2 ay önce Umut Güler’le evlenen Kader Güler, evinde boğazından elektrik kablosu ile doğalgaz borusuna asılı halde bulundu. Güler’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldıktan saatler sonra annesi ve babasına haber verildi.


Kader Güler'in Umut Güler ile evliliği 2 ay sürdü.

"TEK SORUMLUSU UMUT"

Genç kadının annesi, babası ve ağabeyi, kız kardeşlerinin bir süredir eşinden şiddet gördüğünü ve ölümünden saatler önce ise kardeşine mesaj atarak, "Bana bir şey olursa bunun tek sorumlusu Umut" dediğini söyledi. Aile kızlarının boyunun uzun olduğunu intihar ettiği yerin yüksekliğinin yeterli olmadığını da ileri sürdü.

"TELEFONUNA KADIN KORUMA PROGRAMLARI İNDİRMİŞ"

Olayın araştırılmasına isteyen acılı aile kızlarının ölümünden eşini ve ailesini sorumlu tuttuğunu ifade etti. Acılı ağabey Emre Güneş, olayın öğlen saatlerinde yaşandığını, kendilerine ise gece 3 buçuk gibi haber verildiğini ifade ederek, “Morga bırakıp gitmişler. Aralarında ufak tefek tartışmalar vardı. Son dönemlerde olaylar şiddetlenmişti. Kız kardeşimin sırtında tekme izleri vardı. Bize mesajlar göndermişti bununla ilgili. Kendisini korumak için telefona kadın koruma acil durum programları indirmişti." şeklinde konuştu.

"BOYU UZUNDU, ORADA KENDİSİNİ BOĞMA İHTİMALİ YOK"

Kader'in son mesjaına da değinen Güneş, "Bir de en son kız kardeşime, ‘Bana bir şey olursa bunun tek sorumlusu Umut’diye intihar etmeden önce mesaj atmış. Bu olaydan 3 hafta önce kendisi ile konuştum. Onu düzeltmek için konuşmaya gitti. Burada bir cinayet olduğunu düşünüyorum. Bizi cinayet olduğunu düşünmemize iten şey ise bir kapı kolundan insan nasıl boğulabilir. Onun boyu uzundu, orada kendisini boğma ihtimali yok. Eşi 2 saat gözaltına alınmış ifadesi alınıp serbest bırakılmış. Ben burada kadın cinayeti olduğunu düşünüyorum” dedi.

;
Erkek kardeşi, Kader'in sırtında tekme izleri olduğunu öne sürdü.

"BEN BABA OLARAK SAHİP ÇIKAMADIM, SİZ ÇIKIN"

Acılı baba Ramazan Güneş ise suçlu varsa cezasız kalmaması gerektiğini düşündüklerini kaydederek, "Varsa bir suçlu biz bu suçlunun cezalandırılmasını istiyoruz. Kim olursa olsun. Kimler varsa bu işin arkasında aydınlatılmasını istiyoruz bu olayın. Ben kızımın kendi canına kıyacak kadar zayıf olduğunu düşünmüyorum. Kızım kendi canına kıyamaz. Kızım parmağına iğne batsa çok büyük acı hissederdi. Bunun arkasındaki kişi ya da kişilerin bulunmasını istiyorum. Ben bir baba olarak kızıma sahip çıkamadım sizlerin sahip çıkmasını istiyorum” diye konuştu.


Kader'in kız kardeşine attığı son mesaj...

"CENAZEYE BİLE GELMEDİLER"

Gözü yaşlı anne Aynur Güneş ise kızının kendisini daha önce aradığını ve eşinin şiddet uyguladığını söylediğini belirterek, "Kızım bana daha önce dedi ki, ‘Anne, Umut bana şiddet uyguluyor’. Damatları beni aradı gece vakti, kızına bir şey oldu hastanede dedi. Bana kızın hasta dediler önce aradıklarında. Ben de babasını kaldırdım dedim kalk kızın hasta, hastaneye gidelim. Ben kaynanasından ve kocasından şikayetçiyim. Kızımın daha kınası soğumadı, 2 aylık evliydi. Benim kızım güler yüzlüydü öyle bir şey yapamaz. Kimse cenazeye bile gelmedi. Benim kızım öldü, Kaderler ölmesin. Hiçbir genç ölmesin. Benim kızım öldürüldü başkası öldürülmesin” şeklinde konuştu.

Aile genç kızın ölümüyle ilgili şikayetçi olduklarını ifade etti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber