2021-11-14 10:55:41

Ceren Özdemir'in babası Başak Cengiz'in ölümüne ağladı! 'Yaramızı bir kez daha kanattı'

Yolda yürürken Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in acısı yürekleri dağladı. Tüm Türkiye'nin konuştuğu cinayetin ardından, Özgür Arduç tarafından sokak ortasında, hiçbir sebep olmadan bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir konuştu. Başak'ın ölümüyle canlarının bir kez daha yandığını söyleyen baba Özdemir, "Yeter artık kadınlar öldürülmesin. Canımız daha kaç defa yanacak?" dedi.

Ceren Özdemir'in babası Başak Cengiz'in ölümüne ağladı! 'Yaramızı bir kez daha kanattı'
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İş için geldiği İstanbul'da, hiç tanımadığı Can Göktuğ Boz tarafından sokak ortasında, samuray kılıcıyla öldürülen Mimar Başak Cengiz'in ölümü, tüm ülkeyi derinden sarstı. Düğün hazırlığındaki Cengiz'in ölümü, 2 yıl önce evinin önünde, yine hiçbir sebep olmaksızın katledilen 20 yaşındaki Ceren Özdemir'in acısını da yeniden hatırlattı. Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir, Cengiz'in ölümüyle yaralarının bir kez daha kanadığını belirterek kendi kızının katil zanlıları kadar ailelerinin de suçlu olduğuna değindi. 

Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür Arduç

"BİZİM KIZLARIMIZIN SUÇU NE?"

Sabah'ın haberine göre, Başak'ın öldürülmesinde katil kadar ailesinin de suçlu olduğunu belirten baba Özdemir, "Yeter artık kadınlar öldürülmesin. Canımız daha kaç defa yanacak. Başak'ın öldürülmesi yaramızı bir kez daha kanattı" dedi.

Katil zanlılarını 'yürüyen bomba' olarak niteleyen Özdemir, "Bir bomba Ceren'in hayatını, bir bomba da Başak'ın hayatını aldı. Bizim kızlarımızın suçu ne? Daha kaç masum kadın bu canavarlar yüzünden hayattan koparılacak" ifadelerini kullandı.

Evinin önünde tanımadığı Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir

"BİZ ÜZERİNE TİTRERKEN BİR RUH HASTASI GELİP..."

Boz'un "Bir kadını öldürmek daha kolay olduğu için kadın öldürmeyi tercih ettim" tarzındaki kan donduran ifadeleri, tüm Türkiye'nin olduğu gibi, 2 yıl önce 3 Aralık'ta evinin önünde sabıkalı bir cezaevi firarisi tarafından hayattan koparılan, balerin Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir'in de yüreğini dağladı.

Baba Yılmaz Özdemir, Başak'ın babasını arayıp taziyede bulanacağını belirterek "Neden kadınlar öldürülüyor? Artık yeter. Kadın cinayetlerinin önüne geçmek için daha ne bekleniliyor. Başak'ın ailesi kızlarını yetiştirmek için ne mücadeleler vermişler, Ceren gibi o da pırıl pırıl bir genç kız. Biz kızlarımızın üzerine titrerken, bir ruh hastası katil gelip, bizim prenseslerimizi öldürüyor" sözleriyle kadın cinayetlerine isyan etti.

Samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz

"ÇOCUK DEĞİL CANAVAR YETİŞTİRMİŞLER"

Başak'ın samuray kılıcıyla ve soğukkanlılıkla öldürüldüğüne dikkat çeken Özdemir, "Bu katil kadar ailesi de suçlu. Bir çocuk değil canavar yetiştirmişler. Bu canavarı topluma salmışlar. Tedavi görüyordu, hastaydı ile kurtulmasın. Tedavi için sokakta değil, hastanede olmalıydı. Kapalı yerde tutulmalıydı. Göz göre göre bu bombaları sokağa salıyorlar. İnfilak ederken, masum kızlarımızın canını alıyorlar." diye konuştu. 

Topluma faydalı olsunlar diye çocuklarını pırıl pırıl yetiştirdiklerini söyleyen Özdemir. "Bir canavar gelip, masum kızlarımızı öldürüyor. Dayanılır bir acı değil." dedi.

Başak Cengiz'in katil zanlısı Can Göktuğ Boz

"ÖYLE BİR ACI Kİ BİR DAHA DÜNYANIZ DÖNMÜYOR"

Başak Cengiz cinayetini öğrendikten sonra kızı Ceren'in mezarına gittiğini belirten Özdemir, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: "Ona dedim ki 'yavrum, senin gibi bir genç kızın daha bir canavar hayatını çaldı. Çok üzgünüm.' Sözlerin bittiği noktaya geliyoruz. Bu öyle bir acı ki bir daha dünyanız dönmüyor. 2 yıldır bizim hayatımız bitti. Bu acı dinmiyor. Ceren'in mezarına gidip, onunla konuşsam da dinmiyor. Şimdi Başak'ın ailesinin nasıl bir ateşin içinde olduğunu en iyi ben biliyorum, biz biliyoruz."

Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir

"BOMBAYI SOKAĞA ONLAR SALDI"

 

"Ceren'in öldrürülmesinde o cezaevi firarisinin sokakta olmasında payı olan ihhmali olanların da katil gibi en ağır cezayla cezalandırılmasını istiyoruz. Adalet Bakanlığı 14 kişi hakkında ihmalleri var dese de bu kişiler hala ceza almadı. Başak cinayetinde de ihmali olanlar, başta avukat annesi olmak üzere herkes yargılanmalı. Çünkü bu bombayı onlar sokağa saldı."

 

 

Etiketler