2021-11-27 15:19:23

Çiçek Pasajı'ndaki rehine krizinde şoke eden savunma: Aşk için yaptım

Beyoğlu'ndaki tarihi Çiçek Pasajı'nda bulunan bir restoranda pompalı tüfekle bir kadını rehin alan ve havaya ateş açan saldırgan yakalanarak emniyete götürüldü. Burada basın mensuplarının 'Neden yaptınız?' sorusuna 'Aşk için yaptım' diyen saldırgan, adliyeye sevk edildi.

Çiçek Pasajı'ndaki rehine krizinde şoke eden savunma: Aşk için yaptım
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Beyoğlu'ndaki tarihi Çiçek Pasajı'nda pompalı tüfekle havaya ateş açan ve eski kız arkadaşı olduğu öne sürülen bir kadını rehin alan şüpheli, polis ekiplerince ikna edilerek gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen saldırgan, basın mensuplarının sorusuna 'Aşk için yaptım' cevabını verdi.

POLİSLER İKNA EDİP GÖZALTINA ALDI

Gece saatlerinde Taksim'de bulunan tarihi Çiçek Pasajı'nda meydana gelen olayda, elindeki pompalı tüfekle bir restorana gelen L.E.Ö., iddiaya göre burada bir kadınla tartışmaya başlamış, daha sonra pompalı tüfekle havaya ateş açıp, tartıştığı kadın müşteriyi rehin almıştı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekiplerince şüpheli ikna edilerek gözaltına alınmış ve emniyete götürülmüştü.

SEBEBİ KISKANÇLIK KRİZİ

Edinilen bilgiye göre, şüphelinin rehin aldığı kişinin eski kız arkadaşı olduğu ve olay yerindeki tartışmanın kıskançlık sebebiyle çıktığı öğrenildi. Pasajda esnaflık yapanlar ise, burada bu tür olayların yaşanmadığını, Çiçek Pasajı’nın adının böyle şeylerle anılmasını istemediklerini belirtti.

"ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN"

Olayın yaşandığı pasajda esnaflık yapan Bülent Asker, “Herhalde bir sevgili olayı olmuş, ya da kadın o erkeği terk etmiş sanırım. Ben de tam olarak anlayamadım. Eline tüfeği almış ve sağa sola ateş ediyormuş. Daha sonra, sağ olsun polis arkadaşlar olaya müdahale etti” dedi.

Pasaj esnaflarından Serhat Gidici ise “Söylentilere göre, bir şahıs elindeki pompalı tüfekle havaya doğru ateş etmiş. İnsanlar da panik haliyle kaçışmış. Burada bu tür olaylarla çok karşılaşmıyoruz. Beyoğlu tarihi bir yer zaten. Alkollü oluyorlar, insanlar içtiği zaman ne olacağı belli olmuyor. Bir de herkesin bir problemi var sanırım anladığım kadarıyla. Ülkemizde yaşanan olayları da görüyoruz. Dün metroda, bugün burada yaşananlar, Allah sonumuz hayır etsin” diye konuştu.

"AŞK İÇİN YAPTIM"

İfadesi alınmak üzere Karaköy Polis Merkezine götürülen şüpheli L.E.Ö., buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, basın mensuplarının neden böyle bir şey yaptığını sorması üzerine, "Aşk için yaptım" dedi.

Etiketler