21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 5.29 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-11-19 21:41:27

Doğuştan 4 kulaklı Midas fenomen oldu

Ankara’da 4 kulaklı doğan Mavi Rus cinsi kedi ‘Midas’ adına açılan sosyal medya hesabı 75 bin takipçiye ulaştı. Midas’ı sahiplenen Canis Döşemeci yaptığı açıklamada kediyi görmek için komşularının sıklıkla ziyarete geldiğini belirtti.

Doğuştan 4 kulaklı Midas fenomen oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ankara’da doğuştan 4 kulaklı olan Mavi Rus cinsi ‘Midas’ı görenler dönüp bir kez daha bakıyor. Çankaya’da yaşayan Canis Döşemeci, arkadaşının bahçesinde beslediği kedinin dünyaya getirdiği 7 yavrudan biri olan dört kulaklı kediyi sahiplendi. Kediyi ilk gördüğünde tedirgin olduğunu söyleyen Döşemeci, kucağına aldığında aşık olduğunu ve kedinin onlara onlarında kediye çok alıştığını belirtti. 

MİDAS SOSYAL MEDYADA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Frigya kralı Midas’ın adını kediye verdiğini ifade eden Döşemeci, dört aylık Midas’a aylardır baktığını ve mahalledeki komşularının kediyi görmek için ziyarete geldiğini söyledi.  Sosyal medyadan Midas adına hesap açan Döşemeci, takipçi sayısının bir anda 75 bini geçmesine şaşırdığını söyledi.  Evde köpek ile kedinin iyi geçindiğini ifade eden Döşemeci’nin eşi Cengiz Döşemeci,  birlikte uyuduklarını söyledi.

MİDAS’IN SAĞLIK DURUMU İYİ

Midas'ın veterineri Reşat Nuri Aslan da kediyi ilk gördüğünde çok şaşırdığını söyledi ve  bu genetik mutasyona çok ender rastlanıldığını söyledi. Büyüme hızı diğer kedilerle aynı olan Midas'ın sağlık durumunun da iyi olduğunu dile getiren Aslan, kedinin "Russian Blue" cinsi gibi göründüğünü ifade etti.

 

Etiketler