Tarih : 10.10.2021 - 09:17 Yorum : 0

Esenyurt'ta park halindeki iki tırın alev aldığı anlar kamerada

Esenyurt'ta park halinde olan bir tırın kabin kısmında çıkan yangın kısa sürede yandaki tırın dorsesine sıçradı. Alev alan tırlar kullanılamaz hale gelirken lastiklerdeki patlamanın şiddetiyle çevredeki caminin camları kırıldı.

Esenyurt'ta park halindeki iki tırın alev aldığı anlar kamerada

Esenyurt'ta park halindeki bir tırın kabin kısmı, henüz bilinmeyen bir sebeple alev aldı. Kısa sürede hemen yanına park etmiş tırın dorsesini de tutuşturan alevler lastiklerde patlamaya sebep olurken o anlar, bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Gece saat 00.00'da, Esenyurt Sultaniye Mahallesi Sıdıka Cebecioğlu Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, park halindeki 34 TF 8127 plakalı tırın kabin kısmında yangın çıktı. Yangın kısa süre içinde park halinde olan 13 KD 836 plakalı tıra sirayet etti.

MÜDAHALE ESNASINDA LASTİKLER PATLADI

İki tırın yandığını gören vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanan tırlara müdahale etti. Ekiplerin müdahalesi esnasında tırların lastiklerinde patlama meydana geldi.

Yanan tırın lastiklerinin patlama anı ile patlama sesini duyan vatandaşların panik anları çevrede cep telefonu ile çekim yapan vatandaşların kamerasına yansıdı.

CAMİNİN CAMLARI DA PATLADI

Patlamanın şiddeti ile çevrede bulunan caminin camı da patlayarak zarar gördü.

Ekiplerin müdahalesi sonucu iki tırda maddi hasarın olduğu tespit edildi. Yangının çıkış nedeni ise araştırılıyor.

Kaynak : İHA/İSTANBUL
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber