30˚
İstanbul
30˚
orta şiddetli yağmur
Nem %47
Rüzgar 9.28 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
27˚/19˚
Perşembe
25˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-11-18 09:59:53

Göçmenlere vahşice müdahale: Önce dövdüler sonra üzerlerine köpek saldılar

Avrupa’ya göçme arayışındaki göçmenlere müdahaleler sürüyor. Belarus-Litvanya sınırında Litvanyalı sınır güvenlik görevlileri göçmenleri önce acımasızca dövdüler ardından üzerlerine köpek saldılar.

Göçmenlere vahşice müdahale: Önce dövdüler sonra üzerlerine köpek saldılar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Belarus-Polonya sınırında kurdukları kampta göçmenler zaman zaman Avrupa Birliği topraklarına geçme girişiminde bulunuyor. Avrupa'ya göçme amacıyla Irak'tan vize alarak Belarus'a gelen göçmenler ülkenin Grodno şehrindeki sınır boyunda Polonya'ya geçmeye çalışıyorlar. Çocuk ve kadınların da aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişiden oluşan göçmenler burada kendi kurduklarıyla sınır geçiş noktasındaki kampta ve lojistik merkezlerinde kalıyorlar. Bazı gruplar, zaman zaman Polonya sınırından geçme girişiminde bulunuyor.

LİTVANYA’DAN GÖÇMENLERE VAHŞİCE MÜDAHALE

Belarus Devlet Sınır Komitesi, Litvanyalı sınır güvenlik görevlilerinin Belarus-Litvanya sınırında göçmenleri zorla Belarus topraklarına geri gönderme girişimlerinin de devam ettiğini bilddirdi.

Dün gece Iraklılar Belarus topraklarına geri püskürtmek isteyen Litvanya sınır görevlileri, Klevitsa sınır bölgesinde acımasız bir girişimde bulundu. göçmenlere yönelik muamelenin kayda geçirildiği video ise paylaşıldı.

ÖNCE DÖVDÜLER, SONRA KÖPEK SALDILAR

Belarus tarafından kaydedilen videoda; Litvanyalı sınır muhafızı yerde yatan bir göçmeni önce vahşice dövdü. Ardından bir köpeği üzerine saldı. Görüntülerde köpeğin bir göçmenin bacağını ısırdığı ve uyku tulumunu parçalamaya başladığı görülüyor.

Etiketler