2021-09-05 14:59:55

İtfaiye ekipleri yavru kediyi yangının içinden çekip kurtardı

Ümraniye'de bir gecekonduda, akıl sağlığı yerinde olmayan S.A.'nın çıkardığı yangın kısa sürede tüm evi sardı. Yavru kedinin mahsur kaldığı yangında itfaiye ekiplerinin başarıyla sonuçlanan mücadelesi ise saniye saniye kameralara yansıdı.

İtfaiye ekipleri yavru kediyi yangının içinden çekip kurtardı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Ümraniye'de bir gecekonduda çıkan yangın kısa sürede tüm evi kaplarken mahsur kalan yavru kedinin kurtarılma anı kameralara yansıdı.

Kalendar Sokak üzerinde bir gecekonduda 20.20 sıralarında yangın çıktı. iddiaya göre, evde yalnız yaşayan ve akli dengesi yerinde olmayan 28 yaşındaki S.A., henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıkardı. Mutfak kısmında başlayan yangın kısa sürede tüm eve yayıldı.

MAHALLELİ İLE ANNE ARASINDA GERGİNLİK

Alev alev yanan eve itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederek yangını söndürdü. Komşuların ifadesine göre S.A,, yangın başlarken evden koşarak uzaklaştı.

Olay sonrasında mahalleli ile S.A.’nın annesi arasında gerginlik çıktı. Mahalleli, daha önceden durumu bildirdiklerini, buna rağmen akli dengesi yerinde olmayan S.A.’nın ailesi tarafından evde yalnız bırakıldığını iddia etti.

ANNE KEDİNİN YANINA BIRAKTILAR

Alev alev yanan eve müdahale eden itfaiye ekipleri küle dönmüş evin baraka kısmında yangından etkilenmiş bir yavru kediye müdahale etti. Ekipler daha sonra yavru kediyi annesinin yanına bıraktı.

"DAHA ÖNCE ÇOK SÖYLEDİK"

Yanan evin bulunduğu sokakta yaşayan vatandaşlardan Mehmet Özer, ”Akli dengesi yerinde değil. Annesi babası da sahip çıkmadı. Annesi ve babası gitti, çocuk burada tek kaldı, sonunda da bu oldu. Annesine babasına daha önce çok söyledik, sürekli tamam tamam dediler. Sonunda evi, ocağı da yaktı böyle oldu. Kaçmış gitmiş” dedi.

Etiketler