2022-01-14 19:30:25

Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırıda ‘güvenlik ihmali’ ortaya çıktı

İstanbul Kadıköy’de metroda tartıştığı kadın ve annesine bıçak çekerek tehdit ve hakaretlerde bulunan Emrah Yılmaz’ın metroya giriş sırasında dedektöründen geçerken kırmızı sinyal verdiği ancak orada güvenlik görevlisinin bulunmadığı ortaya çıktı

Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırıda ‘güvenlik ihmali’ ortaya çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Kadıköy- Tavşantepe seferi yapan metroda geçtiğimiz günlerde Emrah Yılmaz adlı saldırgan tartıştığı Senanur Damgacı ve annesi Nilgün Mihdiye Damgacı'ya bıçak çekerek, tehdit ve hakaretler savurdu. 

18 YIL 3 AYA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Olay kısa sürede sosyal medya büyük yankı uyandırırken ve polis ekipleri saldırganı kısa sürede yakaladı. Gözaltındaki işlemlerin ardından mahkeme sevk edilen saldırgan Emrah Yılmaz, “silahla kasten yaralamaya teşebbüs”, “silahla kasten yaralama”, “hakaret”, “zincirleme şekilde silahla tehdit”, “halk arasında korku ve panik oluşturmak amacıyla silahla tehdit” suçlarından toplamda 18 yıl 3 aya kadar hapis cezası talebiyle iddianame hazırlandı.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ YERİNDE DEĞİLDİ

Saldırganın olaya ilişkin yeni görüntüleri dava dosyada yerini aldı. Tutuklu şüpheli Emrah Yılmaz’ın metro istasyonunda giriş anında kapı dedektöründen geçtiği sırada cihazın kırmızı sinyal verdiği ancak orada güvenlik görevlisinin bulunmadığı ve şüpheliye müdahale edilmediği görüldü.

METRODA SİGARA İÇTİ

Olay anının da yer aldığı görüntülerde, metrodan inen şüphelinin geri döndüğü ve metronun bir süre istasyon durağında beklediği yer alıyor. Olaydan sonra istasyondan ayrılan şüphelinin metro içinde sigara içtiği de kameralara yansıyor.

 

Etiketler