20˚
İstanbul
20˚
şiddetli yağmur
Nem %68
Rüzgar 10.12 /s
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
21˚/14˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-15 10:33:45

Kangal köpeğin sırtındaki tümör ameliyatla alındı

Karabük'te kangal cinsi köpeğin sırtında bulunan 40 santimetrelik uzunlukta ve 4 kilogram ağırlığındaki tümör ameliyatla alındı. Ameliyatı başarılı olarak gerçekleştirilen köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kangal köpeğin sırtındaki tümör ameliyatla alındı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Karabük'te 5 aylık kangal cinsi köpeğin sırtındaki 40 santimetre uzunluğa ve 4 kilogram ağırlığa sahip kitle  2,5 saatlik başarılı bir ameliyatla çıkarıldı.

AMELİYAT 2.5 SAAT SÜREN BAŞARILI OPERASYON

Karabük Belediyesi tarafından 3 dönüm alan üzerine inşa edilen Batı Karadeniz’in en donanımlı ve en büyük hayvan barınağı ve bakımevinde ilk ameliyat gerçekleştirildi.

Bir vatandaş, kangal cinsi köpeğinin sırtında 40 santimetre uzunluğundaki tümör için Hayvan Barınağı ve Bakımevine başvurdu. Kontrolleri tamamlanan köpek Veteriner Hekim Selim Korkmaz ve Operatör Asistanı Tekniker Malik Gökkaya tarafından ameliyata alındı. Yaklaşık 2.5 saat süren ameliyat sonucunda 4 kilogram ağırlığındaki tümör başarılı bir şekilde alındı.

MODERN BİR BAKIMEVİ VE AMELİYATHANE KURDUK

Veteriner Hekimi Selim Korkmaz konula ilgili yaptığı açıklamada, “Bir hemşehrimiz köpeğinin sırtındaki kitlenin alınması için bize başvurdu ve bizde kendisine yardımcı olduk. Belediye Başkanımız Rafet Vergili’nin talimatlarıyla son derece modern bir bakımevi ve ameliyathane kurduk. Burada, yalnızca sahipsiz misafirlerimize değil, vatandaşlarımızın hayvanlarına da hizmet veriyoruz, ilk ameliyatımız son derece başarılı geçti. Daha modern şartlarda şehrimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler