15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/11˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-22 12:26:46

Konya'da kış ayında soba zehirlenmelerine karşı polis ve zabıtadan uyarı

Konya’nın Karapınar ilçesinde kış aylarında soba zehirlenmelerinin yaşanmaması ekipler vatandaşlara seslendi. Polis ve zabıta ekipleri soba ile ısınan mahallelerde vatandaşları bilgilendirecek broşürler dağıttı.

Konya'da kış ayında soba zehirlenmelerine karşı polis ve zabıtadan uyarı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye genelinde kış mevsiminde soğuk hava ve kar yağışları devam ederken Konya İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Faaliyetleri kapsamında TDP personeli, Karapınar Belediyesi zabıta personeli ile birlikte bilgilendirme çalışması yaptı.

Konya’nın Karapınar ilçesinde kış aylarında soba zehirlenmelerinin yaşanmaması için zabıta ve polis ekipleri vatandaşlara uyarılarda bulundu.

BROŞÜRLER DAĞITILDI

Polis ve zabıta ekipleri soba ile ısınan mahallelerde vatandaşları ve mahalle muhtarlarını ziyaret ederek soba zehirlenmelerine karşı bilgilendirme amaçlı hazırlanan "Bacalar Tütsün Ocaklar Sönmesin" broşürleri dağıtılarak bilgilendirdi. Muhtarlara ve mahalle sakinlerine bilgilendirme çalışması yapan ekipler ayrıca resmi kurumlarda da vatandaşların görebilecekleri yerlere soba zehirlenmelerine karşı bilgilendirici afişler astı.

Etiketler